Diskuse k článku: USA předloží Kanadě formální žádost o vydání šéfky Huawei. ‚Snaží se poškodit firmu,‘ reaguje Peking

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 23.1. 2019 13:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šejnoha 23.1.2019 13:52

Proč by měla Čína dodržovat Americké sankce ?

Globálně závazné jsou jen sankce vyhlášené RB OSN.

Jinak je to otázka dobrovolnosti. A statečnosti.

J. Kotala 22.1.2019 10:03

Kdyby Huawei šmíroval mohl by dostat třeba od EU obří pokutu. Zatím se pokutuje jen americký špiclovský dobytek.

J. Husařík 22.1.2019 12:36

Opravdu si myslíte, že by byla jakákoli pokuta od Huawei vymahatelná? Jedině, kdyby měli strach, že ztratí celý západní trh. Problém je, že i Huawei využívá mnoho amerických patentů a ty podléhají nějakým pravidlům. Třeba to, že když to Američani nebudou chtít, neskončí v Íránu. A tady se evidentně stalo, že skončily. Proto po Huawei a její šéfce jdou. To že jsou značná podezření z využíváním jejich technologie ke špionáži, to je už jen taková třešnička na dortu, ale nakonec se může ukázat, že je větší, než jsme si mysleli. Největší problém ale je, že Čína má velký problém s dodržováním smluv a mezinárodního práva. Vlastně je to podobné, jako to má nastaveno rusko. Pouze když se jim to hodí, jinak ne. Někomu, kdo toho mnoho investuje do vývoje a výzkumu, investuje obrovské sumy do universitního vzdělání, se pochopitelně jakékoli krádeže v tomto ohledu nemohou líbit. Čína zkrátka dlouhodobě krade.

J. Křivan 22.1.2019 13:30

Pane Husaříku ohledně patentů a licencí vy popisujete minulost, možná doznívající současnost. Již před několika roky však došlo ke zlomu a to je pochopitelně hlavní příčina současné americké politiky ve vztahu k Číně. Nastává doba, kdy technický náskok v Číně z nás může udělat jen přihlížející diváky, kteří ani nerozumí tomu co se to vlastně děje. Dávám jen pro ilustraci starší odkaz. Loni byla situace ještě výraznější ve prospěch Číny.

https://vedavyzkum.cz/dusevni-vlastnictvi/dusevni-vlastnictvi/nejvice-patentu-na-osobu-maji-nemci-v-absolutnim-poctu-vede-cina

J. Husařík 22.1.2019 15:55

V žádném případě nemáte pravdu. Ono totiž nejde o to kolik nových patentů mají Čína a USA v posledním roce, ale v posledních letech a kdo a jak je využívá. Jestliže tedy využívá Huawei patent starý třeba deset let, registrovaný v USA, Izraeli, Británii, Franci a nebo i v CZ, buď musí platit poplatky a dodržovat pravidla a nebo musí vymyslet něco vlastního. Bohužel se ukazuje, z USA kradou patenty nejen Číňani, ale i rusáci. Ti ukradli i plány na atomovou bombu. Neustále se mluví, že kradou Američané, jenže, opak je pravdou. Já si stále myslím, že rozhodnutí vyrábět v Číně, bylo gigantickou chybou západních společností, jejíž negativní důsledky už dnes pociťujeme všichni. Jsou to nejen obrovské ztráty na trzích, kam se nyní cpou Číňani a v důsledku toho budoucí ztráty pracovních míst, ale díky tomu politický vliv Číny. To že nyní můžeme například koupit levněji mobilní telefon, se nám v blízké budoucnosti může šeredně nevyplatit.

J. Husařík 22.1.2019 16:00

A pokud jde i ty patenty, naprostá většina těch Čínských se vůbec nemusí týkat komunikačních technologií. To ani není v tom článku nijak specifikováno. Takže zase sputnikujete.

J. Kotala 22.1.2019 14:56

To bylo. Tu pokutu by museli zaplatit. Teď čekám na výsledky našich a unijních čučkařů.

K. Čtvrtý 22.1.2019 9:42

Od zapadnich soudruhu pouha zoufalost, ktera je prijde hodne draze. Tak snad se ti vasi urednici uz konecne nazerou.

Najdete na Lidovky.cz