Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

USA vrací úder za nálet dronem. Zaútočily proti skupinám napojeným na Írán

Předseda sboru náčelníků štábů USA armádní generál Mark Milley hovoří s americkými jednotkami v Sýrii na americké vojenské základně v severovýchodní Sýrii. (4. března 2023) foto: Reuters

Spojené státy v Sýrii ve čtvrtek uskutečnily několik náletů proti skupinám napojeným na Írán, které viní z útoku dronem, při němž zemřel jeden Američan a dalších šest bylo zraněno. „Žádná skupina nebude beztrestně útočit na naše vojáky,“ uvedl v prohlášení americký ministr obrany Lloyd Austin.
  6:54

Útok dronu na koaliční základnu v severovýchodní Sýrii si ve čtvrtek podle Pentagonu vyžádal život jednoho člověka pracujícího pro Spojené státy a zranění dalšího, jakož i pěti amerických vojáků. Podle amerických zpravodajců byl dron íránského původu.

„Letecké údery byly provedeny v reakci na dnešní útok a také na řadu nedávných útoků proti koaličním silám v Sýrii, které uskutečnily skupiny napojené na íránské Revoluční gardy,“ sdělil ministr obrany Austin.

Jestli si americké nálety vyžádaly oběti na životech, Pentagon nesdělil.

Autoři: ,

Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?
Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?

Podravka NATUR využívá pouze čerstvé a kvalitní suroviny, bez umělých přísad, konzervantů nebo barviv. Vyzkoušely jsme kombinaci zeleniny, koření a...