Diskuse k článku: USA uvalily nové sankce na íránské průmyslové kovy. Trump vyzval ostatní země, aby s Íránem neobchodovaly

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 33
  • Poslední: 14.5. 2019 18:30
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Mráz 14.5.2019 16:53

Úplně nejlepší by bylo neobchodovat s USA a vyhnat tu americkou bandu ze všech kontinentů.

A. Alda 9.5.2019 9:47

Kde muslim, tam nebezpečno.

J. Nový 9.5.2019 10:00

A kde nejsou? :-)

V. Kadlec 9.5.2019 9:44

Jednostarnné jako vždy. Opět zaznělo jen stanovisko USA. Kdyby jste chtěli dělat opravdu novinařinu (jak naivní,co) a né hlásné trouby, pak by bylo asi dobré sdělit stanovisko Teheránu. Myslím, že jejich důvody jsou relevantní. Chtějí novou dohodu (poté co USA vypověděli tu starou a zavedli sankce).

V. Novák 9.5.2019 9:49

Já bych řekl, že jednostrannost amerického stanoviska byla jednostranností novinářského referování jen zdůrazněna.

J. Nový 9.5.2019 8:27

"Jeden z poradců amerického prezidenta Tim Morrison řekl, že USA se rychle vypořádají s jakýmikoli pokusy evropských zemí podkopat tlak Washingtonu na Írán.

.

A komu se to nelíbí, tak je proruský troll!

R. Mráz 14.5.2019 16:45

A ty jsi dobrý blb, opravdu.

J. Kotala 9.5.2019 8:24

EU se stala 51. státem USA díky své submisivitě. Už z EU vůbec nic nekonzultují.

R. Mráz 14.5.2019 16:55

Když tak 52.

M. Hájek 9.5.2019 6:06

Mnohé evropské státy se časem postaví na stranu Iránu z banálního důvodu - podíl evropských muslimských voličů toužících po vymazání Izraele z mapy je nezanedbatelný. Na druhé straně je US strategie podle mě gangsterská a tupá. Nakonec přivede jen ke zhoršení situace. Díky tuposti USA vzniká koalice podivných spojenců KLDR počínaje, přes Turecko a Venezuelou konče, s Čínou a Ruskem v radě bezpečnosti. Letadlové lodě už dnes nikoho neohromí. NATO se rozpadne.

M. Vaněk 9.5.2019 6:35

Evropští voliči s muslimským původem myslím nejsou žádní protiizraelští fanatici - v 99% případů chtějí do Evropy za lepším a aby měli od politiky a fanatického náboženství pokoj. EU se drží Iránu z ekonomických a mírových důvodů. Je třeba si uvědomit, že evropská prosperita je založena na východních odbytištích a do těch VŠECH jim Američané hážou ve svě sobecké agresi vidle. EU je v recesi.

M. Hájek 9.5.2019 7:03

No já souhlasím s tím, že Pompeo je magor a válečný štváč, ale nesdílím optimismus ohledně těch druhých. Irán, kdyby toužil po míru, mohl dávno přestat trvat na zničení Izraele.

M. Vaněk 9.5.2019 7:10

Je to jen perské tárání.

M. Hájek 9.5.2019 7:12

Ale má svou cenu. Vysokou.

M. Vaněk 9.5.2019 8:08

Souhlas. Nahrávají tím nevážně míněným vyhrožováním americké agresi v oblasti. Přitom zničení Izraele nemůžou myslet vážně ani vteřinu.

P. Novák 9.5.2019 8:01

To je reálná hrozba, o které je potřeba s Iránem jednat. Jednání by měla zahrnout i Izrael a další arabské státy oblasti, protože problém je vícestranný.

M. Vaněk 9.5.2019 8:10

Arabové, Peršané jsou zvyklí vykřikovat o smrti a zničení druhého a druhý den s ním "vykouřit šíšu". Je to kulturní kolorit. Je to úplně něco jiného, když to tvrdil o Rusku či židech němec Hitler.

P. Novák 9.5.2019 8:17

Klíčem je nalezení oboustranně akceptovatelného řešení palestinské otázky.

Zatím bohužel vítězí síla nad spravedlností.

V. Novák 9.5.2019 9:50

Izrael se svých jaderných zbraní nevzdá - takže o čem by se mělo jednat?

P. Novák 9.5.2019 2:30

Kdo poruší americké sankce, tomu USA zabaví veškerý majetek.

Co to nastavit naopak? Za zabavení majetku, zabavit majetek USA nebo jakékoliv americké firmy a kompenzovat tak ztrátu firmy, kterou USA poškozují.

J. Babicka 9.5.2019 5:15

Nakonec Islám musí zvátězit a Velký Satan bude zničen, ale vezme to dlouhou dobu. Alláh Akhbár bratře

P. Novák 9.5.2019 6:53

Jste úplně vedle. Právě USA podporovaly ty nejhorší džihadisty, když to bylo v zájmu USA. Příkladem jsou mudžahedíni v Afganistánu, kteří byli podporováni CIA dokud bojovali proti SSSR. Avšak později začali bojovat proti USA, jakmile USA získaly v jejich zemi moc.

Podobně si USA vychovaly džihadisty v Iráku, Syrii, Libyi,....

Nikdo nedostává tolik zbraní od USA jako nejhorší diktatura na světě v Saudské Arábii.

A sankce proti Iránu povedou jen k větší radikalizaci Iránců vůči USA a jejich největšímu spojenci Izraeli. Jejich efektem může být návrat Iránu k jadernému programu. USA totiž rozumí jedině řeči síly.

M. Hájek 9.5.2019 7:11

Zapomněl jste na americkou podporu islamistů v Rusku na severním Kavkaze. USA a Turecko posílaly peníze organizátorům beslanského masakru dětí v naději, že rozloží Rusko. A dnes z toho obviňují Putina.

V. Novák 9.5.2019 9:51

Ano - to je třeba také připomínat. I kvůli českému zapojení na straně čečenských teroristů.

P. Novák 9.5.2019 2:06

Počínání USA lze připodobnit k vyhlášení války. Vyslání americké letadlové lodě k břehům Iránu lze čelit jedině jadernými zbraněmi. Přesto Irán chce jadernou dohodu zachovat,pokud EU bude držet své dohody a nebude podléhat americkým sankcím.

Drzost Američanů nezná mezí. Vylučme USA z NATO.

V. Novák 9.5.2019 9:52

NATO - to jsou USA.

P. Beňo 9.5.2019 0:02

Holt jedem do další války...aby nám jednou nepřerostla do světové...hlavně, že je spokojenej vojensko-průmyslový komplex...jak správně řikal moudrý americký prezident D. Eisenhower...

T. Šimčík 8.5.2019 22:48

Půlka informací chybí. Váš článek vlastně moc smysl ani nedává. Ve zkratce když Irán uzavíral smlouvu při které se vymanil z posledního ropného a finančního embarga, tak se zavázal, že se zbaví (čti: prodá) svého obohaceného uranu. Což dosud neudělal. Jestli chtěli ten uran prodat, nebo ne to už se nedozvíme, protože než Irán začal tuhle část dohody plnit, tak se k moci dostal Trump a jeho republikánská administrativa a začali tuhle smlouvu docela potápět, což pravděpodobně zastavilo jakékoliv pokusy tento obohacený uran dále prodat, jelikož... proč by se Irán něčeho tak vzácného vzdával? Aby potěšili USA a dostál svým smluvním závazkům? Když USA jedná v rozporu s touto smlouvou a snaží se ostatní země odradit od obchodu s Iránem...? Chyba... Takže teď se musí ostatní státy co tu smlouvu podepsali rozhodnout. Jdeme s Trumpem proti Iránu, nebo budeme i pod rizikem sankcí z USA obchodovat s Iránem? Obchod, či ne? To je oč tu běží.

J. Babicka 9.5.2019 5:20

Ono držet s islámisty, nebo komunisty se dlouhodobě nemusí vyplatit, at k nim chováte sympatie sebevětší

T. Šimčík 9.5.2019 9:54

Ach, jistě. Až budete mít něco k věci, nebo až budete chtít prezentovat nějaký názor a ne jen demagogické bláboly, tak se ozvěte. I když nejzaručenější způsob jak tady vyhrát diskusi je asi obvinit někoho ze sympatií ke komunistům a islamistům, takže bod pro vás.

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...