5. března 2018 14:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

USA uzavřely ambasádu v Ankaře. Čtyři džihádisté IS na ni totiž plánovali útok

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

ANKARA/PRAHA Americká ambasáda v Ankaře byla v pondělí plánovaně uzavřená. Úřady oznámily, že jde o bezpečnostní hrozbu a proto se nemají kolem pozemků shlukovat davy lidí. Během dne pak agentura Anadolu oznámila, že turecké úřady zadržely 4 členy Islámského státu. Plánovali prý teroristický útok na americké velvyslanectví.

„Americké velvyslanectví v tureckém hlavním městě Ankaře bude v pondělí veřejnosti uzavřeno kvůli bezpečnostní hrozbě a budou poskytovány jen pohotovostní služby,“ stálo v nedělním prohlášení velvyslanectví.

Ambasáda doporučovala americkým občanům v Turecku, aby se vyhnuli velkým shlukům lidí a samotné budově velvyslanectví. Zároveň měli být na pozoru i během návštěv populárních turistických míst.

Turecké úřady zároveň v pondělí provedly velký zátah na členy Islámského státu v Turecku. Podle AFP bylo zadrženo 12 mužů, kteří byli v součinnosti s IS. Informace agentury Anadolu pak hovoří o čtyřech zadržených v souvislosti s přípravou útoku na americké velvyslanectví v Ankaře.

Připravujeme podrobnosti
mhMartin Hampejs