2. května 2017 8:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

USA varovaly své občany před cestami do Evropy. Kvůli terorismu

V letadle (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V letadle (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

WASHINGTON Americké ministerstvo zahraničí v pondělí varovalo své občany před cestami do evropských zemí. Varování zdůvodnilo trvající hrozbou teroristických útoků a odkázalo přitom na nedávné případy ve Francii, Švédsku, Rusku a Británii.

Naposledy ministerstvo zahraničí USA vydalo varování před cestami do Evropy před obdobím zimních dovolených a platnost tohoto dokumentu vypršela v únoru. Ministerstvo v pondělí sdělilo, že Američané by si měli být vědomi trvající hrozby teroristických útoků na tomto kontinentu, protože organizace jako Islámský stát a Al-Káida „jsou schopny v Evropě plánovat a uskutečňovat teroristické útoky“.

Činitel ministersrva podle agentury Reuters řekl, že varování není motivováno žádnou konkrétní hrozbou, ale je upozorněním na pokračující nebezpečí, zejména před letními dovolenými. Varování platí do 1. září. Za možné terče útoků ministerstvo označilo vládní úřady, hotely, restaurace, místa modliteb, parky, letiště a další lokality.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz