Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

V americkém obchodě střílel šéf směny, oběťmi byli jeho kolegové

Střelba v obchodním domě Walmart ve městě Chesapeake v americkém státě Virginie. (22. listopadu 2022) foto: AP

Všechny oběti středeční střelby ve městě Chesapeake v americkém státě Virginie pracovaly pro obchod Walmart. Společnost potvrdila, že střelcem byl další zaměstnanec obchodu, 31letý šéf směny. Jeho motiv policie nadále vyšetřuje.
  7:58

Mezi obětmi středeční střelby v obchodě Walmart je i šestnáctiletý chlapec, informovala stanice CNN. Všichni zastřelení byli pracovníky obchodu Walmart, kde se podle policie v době činu nacházelo asi padesát lidí.

„Tři osoby, včetně střelce, byly nalezeny mrtvé v odpočinkové místnosti,“ uvedlo město Chesapeake na Twitteru. „Jedna oběť byla nalezena mrtvá v přední části obchodu. Další tři oběti byly převezeny do nemocnic k dalšímu ošetření, ale svým zraněním podlehly,“ upřesnilo město podrobnosti o úmrtí obětí.

Dalších nejméně šest lidí je zraněno, jeden z nich je v kritickém stavu, uvedly úřady. Ke střelbě došlo podle policejního důstojníka Lea Kosinskiho asi ve 22:12 místního času (4:12 SEČ). Policie na místo dorazila o čtyři minuty později.

Střelcem byl 31letý vedoucí noční směny, který pro obchod Walmart pracoval od roku 2010, uvedla společnost v prohlášení.

Podle výpovědi očitých svědků na sociálních sítích měl muž střelit jednu ženu do hlavy a poté zastřelil zaměstnance v odpočívárně. Následně měl zamířit do sekce s potravinami, vypálil několik ran a poté obrátil zbraň proti sobě. Podle zpráv byl manažer již dříve nahlášen vedení kvůli jeho chování.

Policie se snaží zjistit, jaký byl útočníkův motiv. „Orgány činné v trestním řízení udělají, co budou moci. Slibuji vám, že o případu budeme dále informovat,“ uvedl starosta města Chesapeake Rick West ve videozprávě zveřejněné ve středu večer.

Podle archivu Gun Violence Archive došlo letos ve Spojených státech k více než 600 masovým střelbám. Nezisková organizace i CNN definují masovou střelbu jako střelbu, při níž jsou zastřeleni čtyři a více lidí, útočníka nevyjímaje.

23. listopadu 2022

Autor:

Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč
Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč

Jsou snad už Vánoce? Pro nás v eMimino.cz ano! Značka Electrolux pro tři z vás připravila krásnou nadílku v podobě všestranného vysavače, který...

Mohlo by vás zajímat