29. dubna 2013 14:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Úsporné žárovky a samá regulace, opřel se Zeman do EU

Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman | foto: ČTK

VÍDEŇ Prezident Miloš Zeman zkritizoval Evropskou unii za přílišnou regulaci kouření, povinné kvóty pro podíl žen v managementu a za prosazování úsporných žárovek. Řekl to v rozhovoru pro rakouský týdeník Profil, ve kterém zdůraznil, že jednou z priorit České republiky v zahraniční politice by měl být boj proti terorismu.

Podle Zemana je sedmadvacítka vůči teroristům příliš mírná a opakuje 80 let staré chyby, informuje server Rozhlas.cz

Evropskou politiku usmiřování Zeman v rozhovoru přirovnal k politice evropských demokratických států vůči Adolfu Hitlerovi před druhou světovou válkou a dodal, že je třeba bojovat proti terorismu po celém světě, a nejen v Mali nebo v Afghánistánu.

V márnici
Interview s titulkem "Jak v márnici" odkazuje na prezidentovu kritiku na přeregulovanost Evropské unie. Zeman jako příklad uvádí svůj zážitek z chalupy, kde si do objímky našrouboval úspornou žárovku a pak to u něj na chalupě vypadalo jak v márnici.

Unie by se prý neměla pouštět ani do zákazu dostupnosti alkoholických nápojů stejně jako uměle regulovat počet žen ve vysokém managementu  Prezident v rozhovoru nicméně zopakoval, že podporuje přijetí eura. Že by se Česko podílelo na finanční záchraně Kypru nebo Řecka, si však neumí představit. V rozhovoru také hájil výroky o sudetských Němcích.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!