Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Utlumení během pandemie klimatu nepomohlo, rok 2020 byl mezi třemi nejteplejšími v historii

Pandemie covidu zasáhla loni celý svět. Světová meteorologická organizace (WMO) nicméně ve své zprávě uvedla, že zpomalení ekonomiky a pohybu obyvatelstva oteplování nezbrzdilo a klima se za poslední rok nezlepšilo, spíše naopak. Zprávu WMO vydala těsně před začátkem velkého klimatického summitu, který zorganizovala administrativa amerického prezidenta Joea Bidena.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

A to si vážně někdo soudný myslel, že to může mít nějaký vliv? A ještě hned? U tohohle zůstává rozum stát

0 0
možnosti
Foto

Cit.: „Změny budou pokračovat i v dalších desetiletích bez ohledu na to, jak moc se budeme snažit. Právě to nám ukázala pandemie, která klimatické změny nezpomalila,“ dodal Taalas s tím, že bude nejlépe začít investovat do adaptace na podmínky, které přijdou.

Bezva. Očekávám, že výstup z konference tedy bude: otepluje / ochlazuje se, protože se tak periodicky děje po miliony a miliony let. Odpískáme ten nesmysl s green dealem, protože je k ničemu, a ušetřené biliony budeme věnovat tomu, jak se na novou situaci adaptovat. Tomu bych celkem rozuměl.

0 0
možnosti
PV

Krachujeme, nemáme na zaplacení energií, tak se omezíme. Sopky nám to vysvětlí a vrátí do malé doby ledové...

0 0
možnosti
Foto

Ovzduší je určitě poslední rok čistší. A to díky menší průmyslové výrobě, menší dopravě, menšímu cestování...

0 0
možnosti
MP

Je úplně jedno jestli došlo k utlumení nebo ne, protože na globální klima nemá člověk žádný vliv.

0 0
možnosti
PB

P92e70t36r 74B88e86r50g

21. 4. 2021 12:26

Ono není už co zachraňovat. Ten proces oteplování je už od roku 1998 v chodu. Zmizí spousta malých souostroví v oceánech, taky Anglie, kusy pobřeží Evropy, Japonsko, Kalifornie až po Utah, východní pobřeží USA a mnoho dalších zemí. Česko bude mít subtropické počasí.

0 0
možnosti
DN

To je samozřejmě naprostý nesmysl. Hladina oceánů stoupá od poslední doby ledové, a rychlost stoupání se zpomaluje. A co se týče subtropického počasí (asi jste měl na mysli spíše podnebí) ve střední Evropě, momentálně hrozí spíše návrat (doufejme jen malé) doby ledové kvůli historicky mimořádně nízké sluneční aktivitě a kvůli změnám v magnetickém poli Země.

Jinak je fakt směšné, když se suchozemské krysy vyjadřují k tomu, co zmizí od hladinou oceánů. Život v kulturní krajině na pobřeží oceánu (tedy ne většího rybníku jako je Středozemní moře) je konstantní boj s oceánem o pobřeží. Hladina kolísá nejen s přílivem a odlivem, a podle tvaru pobřeží, tlaku vzduchu, ročního období... Oceán se prostě občas dostane, kam nemá, a pokud by hladina stoupla o metr, tak to, co se děje jednou za padesát let, by se dělo jednou za pět let - pokud by se patřičně neupravila ochrana pobřeží, což by se samozřejmě v kulturní krajině upravila.

0 0
možnosti

Opět zavádějící článek. Správně je "...byl mezi nejteplejšími v dvousetleté historii měření."

A dvěstě let je v geologické historii planety

pouhý "myší pšouk".

0 0
možnosti