Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Útočníci v Indii zapálili mladou ženu, která měla u soudu vypovídat o znásilnění

Indická policie na místě, kde útočníci dívku zapálili | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indická policie na místě, kde útočníci dívku zapálili | foto: Reuters

DILLÍ Skupina útočníků v severní Indii ve čtvrtek přepadla a zapálila mladou ženu, která byla na cestě k soudu, kde měla vypovídat jako oběť znásilnění. Třiadvacetiletá Indka nyní bojuje o život v nemocnici. Policie podle zpravodajského serveru BBC zatkla v souvislosti s přepadením pět mužů, včetně dvou údajných pachatelů znásilnění.

Žena ze severoindického státu Uttarpradéš v březnu na policii nahlásila, že ji loni v prosinci znásilnil ozbrojený muž. Ve čtvrtek měla v případu svědčit před soudem. Cestou na vlakové nádraží ji ale přepadla skupina mužů, kteří ji odvlekli na nedaleké pole, tam polili hořlavinou a zapálili. Oběť utrpěla těžké popáleniny a byla v kritickém stavu hospitalizována.

Znásilnění i jiné formy sexuálního násilí jsou v Indii ožehavým tématem od prosince 2012, kdy byla v autobuse hromadně znásilněna a zavražděna mladá žena v metropoli Dillí. Podle BBC však v zemi nejsou známky toho, že by tam bylo násilí na ženách na ústupu. Jak uvádějí policejní statistiky, policie v roce 2017 zaregistrovala 33 658 znásilnění - průměrně 92 denně. Většinu případů ale ženy podle expertů kvůli strachu z pomsty nebo ze společenské stigmatizace vůbec nenahlásí.

Přepadení mladé Indky se odehrálo v oblasti, která se nedávno dostala do novinových zpráv kvůli jinému případu znásilnění. Policie tam vyšetřuje poslance vládnoucí Indické lidové strany (BJP), kterého ze znásilnění obvinila místní dívka, jež se v roce 2017 přišla do jeho domu ucházet o práci. V letošním roce byla tatáž žena vážně zraněna při podivné dopravní nehodě, při níž zemřely i dvě její příbuzné.

Minulý týden se sešly tisíce lidí před policejní stanicí v indickém městě Hajdarábád a požadovali vydání čtyř zadržených mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy sedmadvacetileté veterinářky, jejíž spálené tělo bylo nalezeno pod silničním nadjezdem.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Bývalé sídlo Cambridge Analytica | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Bývalé sídlo Cambridge Analytica | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

Bývalé sídlo Cambridge Analytica | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...