Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 20 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Útočník v polské farnosti ubodal staršího muže, zasahující kněz vyvázl se zraněním

Církev - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Církev - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Varšava Útočník v jedné z farností v polském hlavním městě ve čtvrtek zabil staršího muže, kterému se snažil pomoci kněz; ten vyvázl se zraněním. Útočníka zadržela policie, uvedla televize TVN 24 na svém webu. Server Onet situoval útok přímo do kostela, televize na faru.

Útočník v jedné z farností v polském hlavním městě ve čtvrtek zabil staršího muže, kterému se snažil pomoci kněz; ten vyvázl se zraněním. Útočníka zadržela policie, uvedla televize TVN 24 na svém webu. Server Onet situoval útok přímo do kostela, televize na faru.

Podle stanice útočník napadl asi šedesátiletého muže. „Napadenému chtěl pomoci kněz, ale byl také napaden,“ řekl stanici policejní mluvčí Sylwester Marczak. „Kněz byl zraněn, druhý muž nežije,“ dodal.

Policejní hlídka dorazila na místo asi po třech minutách. „Policisté zneškodnili útočníka, který následně upadl do bezvědomí a bylo nutné jej oživovat. Momentálně je v nemocnici pod dohledem policie,“ řekl mluvčí.

Napadený muž byl rovněž převezen do nemocnice, ale nepodařilo se jej zachránit. Kněz podle Onetu neutrpěl vážnější zranění. Útočníka média popisují jako třicátníka či čtyřicátníka, policejní mluvčí se však zdržel dalších podrobností.

Policie podle listu Gazeta Wyborcza ani neupřesnila „nebezpečný nástroj“, který útočník použil; podle deníku šlo nejspíše o skleněnou láhev.

Shodou okolností se ve čtvrtek večer ve Varšavě odehrál ještě jeden útok s obětí na životě. Podle serveru Fakt.pl do obchodu se zeleninou vstoupil asi čtyřicetiletý muž, který majitele krámku několikrát bodl nožem a utekl. Policisté „velice agresivního“ útočníka chytili o několik ulic dále a převezli jej do psychiatrické léčebny. Jeho oběti už zdravotníci nedokázali pomoci. Policie vyloučila souvislost mezi oběma útoky.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

K. Jež Údajně grupáč. 22:57 11.4.2019

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!