12. října 2019 11:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Útočník z Manchesteru mohl být psychicky nemocný, uvedla policie

Policie zneškodňuje muže v nákupním centru v anglickém Manchesteru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zneškodňuje muže v nákupním centru v anglickém Manchesteru. | foto: Reprofoto video Twitter John Greenhalgh

Londýn Britská policie zatím nezná motiv útoku v nákupním centru v severoanglickém Manchesteru, kde čtyřicetiletý muž v pátek zranil nožem pět lidí. Po zadržení byl obviněn z napadení a později z terorismu, dnes ale policisté oznámili, že může být psychicky nemocný.

Svědci uvedli, že útočník běhal s nožem v ruce po nákupním centru a vrhal se po lidech. Policie objekt evakuovala a podezřelého vyslechla. Podle stanice BBC utrpěli tři lidé bodné rány a hospitalizovány byly ještě další dvě osoby. „Ačkoli jsou to nepěkná zranění, žádná naštěstí nejsou životu nebezpečná,“ řekl novinářům policejní velitel Russ Jackson.

Původně byl útočník zatčen za závažné napadení a vzat do policejní vazby. Později policisté BBC řekli, že je podezřelý z přípravy a spáchání teroristického činu. Stanice uvedla, že je vězněn „v souladu se zákonem o duševním zdraví“. To vyšetřovatelům umožní, aby pachatele vyšetřil „specializovaný lékař“.

Jackson potvrdil páteční zjištění policie, že útočník jednal sám. V okolí obchodního střediska, kde pachatel útočil, nasadila policie zesílené hlídky.

ČTK
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...