30. srpna 2016 11:47 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Uzbecký prezident Karimov údajně zemřel. Úřady zatím informaci nekomentovaly

Karimov na snímku z listopadu 2015. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karimov na snímku z listopadu 2015. | foto: AP

TAŠKENT Uzbecký prezident Islam Karimov podle tvrzení místní tiskové agentury Fergana v pondělí zemřel. Úřady se ale zatím k této zprávě nevyjádřily a oficiálně stále platí pondělní informace dcery hlavy státu, že Karimov utrpěl v sobotu krvácení do mozku a je v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

„Smrt Islama Karimova podle zdrojů Fergany nastala v 15-16 hodin taškentského času,“ napsala na svém webu uzbecká agentura v pondělí pozdě večer a zároveň zveřejnila nekrolog dlouholetého uzbeckého vůdce.

První informaci o zřejmě vážných zdravotních problémech prezidenta sdělila uzbecká vláda v neděli, když bez bližších podrobností oznámila, že Karimov byl hospitalizován a podle specialistů jeho „zdravotní prohlídka a další ošetřování zaberou nějaký čas“.

V pondělí pak Karimovova dcera na sociální síti Instagram upřesnila, že její otec v sobotu ráno utrpěl krvácení do mozku. „Byl hospitalizován a je na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je hodnocen jako stabilní. V této chvíli je příliš brzy na jakékoli prognózy,“ napsala.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!