Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Africe záhadně zmizel letoun s uhelným magnátem na palubě

Svět

  10:59
YAOUNDÉ - V sobotu odstartovalo z afrického Kamerunu letadlo s jedenácti pasažéry na palubě. Stroj mířil do Konžské republiky a posádku tvořili zástupci australské těžební společnosti, včetně jejího šéfa - jednoho z nejbohatších Australanů. Letadlo do cíle nedorazilo.

"Je možné, že spadlo, ale mluvíme zatím v podmiňovacím způsobu. Pátrací letadlo se zatím nevrátilo. Informaci o možné nehodě jsme dostali v sobotu a vyslali jsme na místo civilní experty. Letiště v Yaoundé nám poslalo seznam a fotografie osob, které byly na palubě. Mezi nimi byla dvoučlenná posádka," řekl zástupce letiště v Brazzaville, kde mělo letadlo podle plánu přistát.

Podle něj letěl stroj z kamerunského Yaoundé do malého hornického města Yangadou na severu Konžské republiky. Tam je malé letiště, na němž mohou přistávat lehčí letadla.

Austrálie vyjádřila znepokojení nad osudem šesti svých občanů. "Máme o ně velkou starost," sdělil ministr zahraničí Stephen Smith.

Australané jsou zaměstnanci společnosti Sundance Resources a v afrických státech Kamerun, Rovníková Guinea a Konžská republika měli jednat o těžbě železné rudy.

Ken Talbot se prosadil v důlním průmyslu.

Na místo mířil i šéf společnosti Ken Talbot, který bývá přezdíván jako 'král důlního průmyslu' a jeho majetek je odhadován na necelou miliardu amerických dolarů. 

Ken Talbot  založil svou společnost  polovině devadesátých let a v Africe hledal další investiční příležitosti. Talbot proslul svou pracovitostí. "Buď můžete sedět na břehu řeky  a nudit se nebo ne. Já jsem se rozhodl něco dělat. Vše, co znám je důlní průmysl. Kdybych v tomto odvětví nepracoval, unudil bych se ", cituje jednoho z nejbohatších Australanů list Herald Sun.  

Autor:

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...