19. února 2019 15:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V autě u drážďanského nádraží našli policisté 17 granátů. Patřilo Bosňanům

Německá policie - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie - ilustrační foto | foto: Shutterstock

DRÁŽĎANY Němečtí policisté objevili v pondělí večer 17 granátů v SUV autě stojícím u hlavního nádraží v Drážďanech. Zadrželi přitom dva muže sedící ve vozidle, kteří, jak se ukázalo, jsou občany Bosny a Hercegoviny. Podle agentury DPA to v úterý oznámilo ředitelství spolkové policie.

Nebezpečné zbraně strážci pořádku objevili náhodou. Jejich pozornost sportovně užitkové vozidlo značky Mercedes zaujalo, protože stálo na místě, kde je parkování zakázáno. Při kontrole dokladů řidiče a spolujezdce pojali policisté podezření, zda tito muži ve věku 28 a 17 let nejsou v zemi ilegálně, a odvezli je proto na policejní stanici.

Tam úředníci při osobní prohlídce našli u předvedených látku podobnou nějakému omamnému prostředku. Proto bylo rozhodnuto prohledat i vozidlo. Žádné drogy se sice nenašly, ale zato cvičený pes našel ve skrýši 17 ručních granátů. Poté bylo z bezpečnostních důvodů okamžitě nařízeno vyklizení nádraží i jeho okolí.

Zda se jedná jen o případ ilegálního obchodu se zbraněmi, zatím není jasné. Funkčnost granátů byla dnes prověřena experty saského kriminálního úřadu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz