Neděle 7. března 2021svátek má Tomáš 5 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Bílém domě se poprvé objeví pes z útulku, Biden si přivede německého ovčáka Majora

Úspěšný prezidentský kandidát Joe Biden se svým psem Majorem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úspěšný prezidentský kandidát Joe Biden se svým psem Majorem. | foto: Instagram/Joe Biden

WASHINGTON Úspěšný prezidentský kandidát Joe Biden si do Bílého domu přivede prvního psa z útulku v historii. Biden totiž vlastní německého ovčáka Majora, který bude po čtyřech letech vůbec prvním mazlíčkem v sídle amerického prezidenta. Nově zvolený americký prezident si přivede i druhého psa stejné rasy Champa.

Bidenův německý ovčák bude prvním psem zachráněným z útulku, který bude žít na adrese Pennsylvania Avenue 1600, tedy v Bílém domě, informuje magazín People. Rodina úspěšného prezidentského kandidáta adoptovala Majora z útulku ve státě Delaware v listopadu 2018, tedy zhruba deset let poté, co si Biden se svou ženou pořídil prvního psa Champa (zkratka pro slovo champion - šampión, pozn. red.).

„Jsme velmi šťastní, že můžeme přivítat Majora do naší rodiny a jsme vděční i Humanitární asociaci Delaware za jejich práci, kterou odvádí při hledání domovů pro Majora a nespočet dalších zvířat,“ uvedli Bidenovi v listopadu 2018.

Úspěšný prezidentský kandidát Joe Biden se svým psem Majorem.

Úspěšný prezidentský kandidát Joe Biden se svým psem Majorem.

Champ na rozdíl od Majora nebude v Bílém domě nováčkem. S Bidenem se tam objevil už v době, kdy byl jeho páníček viceprezidentem v administrativě prezidenta Baracka Obamy. Oba pejsci se často objevují v příspěvcích na Bidenových oficiálních profilech na sociálních sítích.

Od té doby, co byl Biden označen za oficiálního vítěze voleb, se na sociálních sítích strhla i vlna radosti mezi oficiálními profily psích mazlíčků. „V Bílém domě budou opět psi,“ napsal radostně profil Doug the Pug, který má přes 2,7 milionu sledujících.

„Nezajímám se o velkou politiku a už vůbec ne o tu americkou. Ale jsem nesmírně nadšen, že se dva nádherní němečtí ovčáci dostali do Bílého domu,“ napsal zase profil Fabulous Finn, který má oproti Doug the Pug méně sledujících - asi přes 40 tisíc. Pro Majora také začaly přicházet nabídky od různých páníčků, kteří mají fenky, jež by se prý chtěly s prezidentským psem sblížit.

,

Hospoda pro nedotknutelné. Večírek, fólie v oknech a bezradnost policie

Penzion Bílý Mlýn v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Liberecká restaurace Bílý Mlýn má přes zákaz v době koronaviru otevřeno pro hosty. Na jídlo tam chodí místní smetánka....

Prý jsem Mengele, ale já jen chci chránit rizikové, říká epidemiolog Beran

Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran dlouhodobě upozorňuje, že opatření proti šíření...

Příběh bosse Satana: podnikáním s auty a v erotice měl krýt kšefty s drogami

Zabavená  motorová vozidla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmatřicetiletého Rudolfa Ch. sledovalo sto padesát policistů a celníků rok a půl. Koncem ledna spadla klec - kromě...

Středisko výchovné péče
Speciální pedagog - psycholog

Středisko výchovné péče
Středočeský kraj
nabízený plat: 37 000 - 50 000 Kč