Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 22 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Brazílii za den zemřelo na koronavirus dalších 1141 lidí. Po USA je druhou nejhůře zasaženou zemí

MSF v Sao Paulu pomáhá i šířením osvěty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MSF v Sao Paulu pomáhá i šířením osvěty. | foto: Lékaři bez hranic/ MSF

Brasília Brazílie oznámila za poslední den opět skoro 40 000 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a znovu přes tisíc úmrtí pacientů s covidem-19. Druhý nejvyšší denní nárůst nových případů nákazy od počátku pandemie (6104) oznámilo Mexiko, kde celkový počet dosud registrovaných nakažených překročil 200 000. V celé Latinské Americe zaznamenali od počátku pandemie už 2,3 milionu nakažených, z toho 106 000 pacientů zemřelo a 1,3 milionu lidí se už uzdravilo.

V Mexiku, které je se 128 miliony obyvatel druhou největší zemí Latinské Ameriky, za poslední den přibylo 6104 potvrzených případů infekce a 736 úmrtí s covidem-19. Od prvního odhaleného případu koncem února tak tato země zaznamenala už 202 951 nakažených a 25 060 úmrtí. Za poslední tři týdny se ale počet nakažených i úmrtí s covidem-19 v Mexiku zdvojnásobil. Mezi nově nakaženými v Mexiku je i ministr financí Arturo Herrera, oznámil ministr ve čtvrtek na twitteru.

Nejhůře postižená země Latinské Ameriky a druhá nejzasaženější země na světě v této pandemii - Brazílie - oznámila za poslední den 39.483 nově potvrzených případů, o den dříve to bylo 42 725. Úmrtí s covidem-19 přibylo za den 1141, o den dříve to bylo 1185. Celkem tak tato země s 210 miliony obyvatel eviduje už 1 228 114 potvrzených případů nákazy, z toho 54 971 pacientů zemřelo a zhruba polovina se už uzdravila.

V počtu úmrtí i potvrzených případů infekce je Brazílie ve světovém srovnání podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) druhá po USA. Počty nakažených v Brazílii jsou ale podle expertů mnohem vyšší, země totiž provádí málo testů na koronavirus SARS-CoV-2. Vrchol epidemie experti navíc v Brazílii očekávají až v červenci.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro nemoc covid-19 od počátku zlehčuje a odmítá omezení pohybu lidí či uzavření obchodů a restaurací, která kvůli koronaviru zavedly jednotlivé státy této federace. Státy už ale začaly s postupným uvolňováním omezení, aby zmírnily ekonomické dopady karanténních opatření.

Druhý nejvyšší počet nakažených koronavirem v Latinské Americe hlásí Peru, které je s 268 602 evidovanými případy šesté na světě. Za poslední den v této třicetimilionové zemi přibylo 3913 potvrzených nakažených a 175 úmrtí, zhruba stejně jako v posledních několika dnech.

Třetí v regionu je Chile, kde oznámilo ministerstvo zdravotnictví za poslední den 172 úmrtí s covidem-19 a 4648 nových případů, což je více než od den dříve (3649). Ministr zdravotnictví Enrique Paris nicméně hovořil o „mírném zlepšení“, protože poklesl podíl pozitivních případů mezi testovanými. Od počátku pandemie eviduje Chile 259 064 nakažených, což je podle JHU sedmý nejvyšší počet na světě. Tato země s asi 18 miliony obyvatel ale stejně jako Peru relativně hodně testuje a provedla už přes milion testů. Například mnohonásobně větší Brazílie jich dosud udělala jen necelé tři miliony.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro nemoc covid-19 od počátku pandemie zlehčuje a odmítá omezení pohybu lidí či uzavření obchodů a restaurací kvůli koronaviru, která zavedly jednotlivé státy této federace.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...