21. dubna 2017 19:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Caracasu zemřelo při protestech 11 lidí. Policie použila slzný plyn

Jedna z účastnic protestu omdlela, když byla vystavena slznému plynu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z účastnic protestu omdlela, když byla vystavena slznému plynu. | foto: Reuters

CARACAS Při demonstracích ve venezuelské hlavním městě Caracasu přišlo v noci ze čtvrtka na pátek o život 11 lidí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informaci poskytnutou venezuelskou prokuraturou, podle níž si demonstrace, které se rozhořely začátkem dubna, už vyžádaly na dvacítku obětí.

Prokuratura v prohlášení podle agentury Reuters uvedla, že osm osob bylo zabito elektrickým proudem při neštěstí, k němuž došlo, když rabující skupina vnikla do pekárny v dělnické čtvrti El Valle. Kromě toho tam „při násilných činech“ utrpělo zranění šest lidí. Žádné podrobnosti o zbylých mrtvých z noci na dnešek prokuratura neuvedla, kromě obecné zmínky o zastřelení.

Protesty namířené proti prezidentovi Nicolasi Madurovi, jejichž účastníci žádají předčasné volby a dodržování demokracie v zemi, se ve čtvrtek protáhly až do pátečního rána. Není jasné, zda mezi 11 mrtvými je započten i muž, který byl zastřelen a byl doposud považován za jedinou oběť uplynulé noci.

Podle předchozích zpráv médií bylo během uplynulých tří týdnů při násilnostech provázejících protivládní demonstrace doposud zabito devět lidí. Účastníci těchto nepokojů se pravidelně střetávají s bezpečnostními silami.

„Ve čtvrtek se kolem deváté nebo desáté večer začaly dít děsivé věci. Přišla sem skupina lidí se zbraněmi... a začala rabovat,“ citoval Reuters vlastníka menšího supermarketu v El Valle. „Bezpečnostní situace není v rukou vlády. Přišli jsme tady o všechno,“ dodal postižený majitel.

Masky používali lidé společně se šátky, aby se ochránili před slzným plynem.
Protesty v Caracasu si vyžádaly už na 20 obětí a mnoho dalších bylo zraněných.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz