Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Moskvě hoří budova ministerstva obrany. Příčinou ohně by mohl být zkrat

Svět

  11:32
MOSKVA - Požár v budově ruského ministerstva obrany v centru Moskvy se rozšířil na další podlaží a dosáhl nejvyššího stupně závažnosti. „V hořící budově se zřítila střecha na ploše 1200 čtverečních metrů,“ oznámila v neděli odpoledne agentura TASS.

Hasiči bojují s požárem, který zachvátil budovu ruského ministerstva obrany. foto: ČTK

Oheň vzniklý pravděpodobně vadou či zkratem elektrického vedení vzplál na asi 50 metrech čtverečních. Posléze plameny zachvátily plochu 3500 metrů čtverečních, uvedla agentura Interfax. Do hašení historické budovy z roku 1792 je zapojeno už na 300 hasičů a 77 kusů techniky. Jejich práci komplikuje silný vítr.

Podle ministerstva obrany budovu opustilo 120 lidí vlastními silami, sedm lidí museli odvést do bezpečí záchranáři, nikdo však nebyl zraněn.

Ve Spojených arabských emirátech zuřil obří požár v mrakodrapu

Později stanice Echo Moskvy uvedla, že se tři hasiči přiotrávili kouřem z požáru. Způsobené škody nejsou zatím jasné. Podle ministerstva v budově nesídlily žádné řídící orgány, ale jen obslužné složky. Popřelo také zprávy médií, že hasiči zachraňují historickou pracovnu jednoho ze strůjců sovětského vítězství ve druhé světové válce, maršála Georgije Žukova - ta se prý nachází v jiné budově.

Požár ruského ministerstva obrany v Moskvě.
Požár ruského ministerstva obrany v Moskvě. .

Na místě je podle serveru Newsru.com náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov a náměstci ministrů obrany a pro mimořádné situace.

Autor:

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...