Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Číně kradou z hrobů ženská těla. Prodávají je na černém trhu pro svatby duchů

Svět

  19:30
PEKING - Některé čínské venkovské rodiny platí na černém trhu v přepočtu až 270 tisíc korun za těla žen, které se stávají společnicemi jejich pohřbených příbuzných. Stará tradice tvrdí, že svobodný muž nesmí odcházet do posmrtného života sám. V posledních letech tak v Číně roste černý trh s těly.

Ilustrační foto: Vykopaný hrob. foto: Shutterstock

Podle serveru The Telegraph vykradači hrobů v čínských vesnicích vyjímají ženská těla, aby uspokojili poptávku po tzv. svatbách duchů. Při starobylém rituálu byly svobodným mužům dány nevěsty, se kterými byli pohřbeni.

Skoro tři tisíce let stará tradice věří, že svobodný muž, který přechází do posmrtného života bez doprovodu, přináší smůlu. Duše osamoceného muže nenachází pokoje.

Řekové musí po třech letech exhumovat své příbuzné. Kapacita hřbitovů nestačí

Komunisté tradici postavili mimo zákon, s ekonomickým růstem však došlo k jejímu oživení. Lidé platí v přepočtu až 270 tisíc korun za mrtvou nevěstu.

Některé rodiny dávají pohřbenému muži ženu v podobě stříbrné či hliněné sošky. I přesto však jiné komunity věří, že pokud neseženou opravdové tělo, mrtvý příbuzný bude jejich rodinu pronásledovat a přinese jim neštěstí.

Podle čínských médií jsou na černém trhu nejdražší mladé a nedávno pohřbené ženy. Ovšem rozložená těla mohou být vyztužena ocelovými dráty předtím, než jsou oblečena a pohřbena.

Zároveň však stoupá počet případů, při kterém pozůstalí přišli o těla svých ženských příbuzných.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...