23. července 2011 17:11, aktualizováno  20:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Číně vykolejil rychlovlak. Dva vagony spadly z mostu

V Číně vykolejil rychlovlak. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Číně vykolejil rychlovlak. | foto: Reuters

PEKING Nejméně 16 lidí zemřelo a 89 jich skončilo v nemocnici poté, co na východě Číny do vysokorychlostního vlaku zezadu narazil jiný vysokorychlostní vlak. Dva vagóny první soupravy spadly z mostu.

Oznámila to agentura Nová Čína. Vysokorychlostní vlak podle čínských státních médií ztratil rychlost, když se po úderu blesku ocitl bez elektrického napájení, a zezadu do něj narazil jiný vlak. Podle agentury Nová Čína čtyři vagóny druhého vlaku rovněž vykolejily.

Vysokorychlostní vlak směřoval z místní metropole Chang-čou do města Wen-čou. K incidentu došlo v provinci Če-ťiang na východě země ve večerních hodinách místního času. V každém vagónu vysokorychlostního vlaku, do něhož druhý zezadu narazil, prý mohlo být kolem stovky lidí.

Zraněná žena z vlaku.

Síť vysokorychlostních vlaků zažívá v Číně značný rozmach. Délka tratí těchto spojů má letos převýšit 8350 kilometrů, aby v roce 2012 přesáhla 13 tisíc kilometrů a v roce 2020 by měla činit 16 tisíc kilometrů.

ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?