Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češku a její malou dceru našli v egyptském hotelu mrtvé. Otrávilo je jídlo?

Svět

  9:55aktualizováno  14:15
KÁHIRA - V egyptském letovisku Hurghada byly nalezeny dvě mrtvé české turistky, šlo o matku s dcerou. Zřejmě se otrávily jídlem.

Informace na místě zjišťuje velvyslanectví, případ řeší konzulka, řekl velvyslanec v Egyptě Pavel Kafka. Příčina smrti žen není zatím oficiálně známá. Podle informací České televize zemřela 36letá žena a její osmiletá dcera, pocházely z Karviné. Mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová ale odmítla uvést jakoukoliv bližší informaci s tím, že jde o osobní údaje, které nemůže zveřejnit. "Matka s dcerou byly nalezeny v hotelovém pokoji," potvrdila Grohová. Manžel mrtvé ženy leží v nemocnici, je ve stabilizovaném stavu.

Hotel v Hurghadě, kde Češky zemřely

Hotel v Hurghadě, kde Češky zemřely

Příčinou úmrtí byla zřejmě otrava jídlem. Příbuzní ČT řekli, že den před úmrtím matky s dcerou měla celá rodina žaludeční potíže. Když se v noci muž vzbudil, zjistil, že se manželka s dcerou nehýbou. Zavolal záchranku a sám zkolaboval. Všichni tři se stravovali prý jen ve svém hotelu a znali rizika spojená s konzumací místních potravin. Mluvčí Grohová ale uvedla, že otrava jídlem je v tuto chvíli čirou spekulací. "Může to tak být, ale my to v tuto chvíli nevíme," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Rodina byla v Egyptě s cestovní kanceláří Blue Style a podle informací LN bydlela v pětihvězdičkovém hotelu Titanic Palace. "Ještě nemáme žádné informace, proč k tomuto došlo. Čekáme na policejní protokol a výsledky lékařského šetření,“  řekl Českému rozhlasu mluvčí Blue Style Martin Slaný. Otravu jídlem zatím nechce kancelář, která má v hotelu 170 turistů, potvrdit. 

"Probíhá vyšetřování ze strany policie, je tam i lékař," sdělil mluvčí cestovky Slaný. "Jiní naši klienti v hotelu zdravotní problémy související s jídlem nehlásili," doplnil. Podle nepotvrzených informací ČTK navštívila rodina restauraci typu a la carte, kde mohla dostat odlišné jídlo než ostatní hoteloví hosté.

Podle Grohové je jisté, že smrt Češek nijak nesouvisí se současnými nepokoji v Egyptě. Hurghada patří mezi hojně navštěvovaná turistická letoviska. Vlna protestů, které Egyptem poslední měsíc hýbou, se ale této oblasti vyhýbá.

Loni v zahraničí podle statistik ministerstva zahraničí zemřelo 385 Čechů, což je o 32 méně než předloni. Počet úmrtí českých občanů v zahraničí byl loni nejnižší od roku 2006.

Mrtvé Češky našli v hotelu v Hurgadě.

Mrtvé Češky našli v hotelu v Hurgadě.

Autoři:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies
Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies

Soutěž s Canpol babies probíhá od 13.9. do 19.9.2021

Mohlo by vás zajímat