24. srpna 2017 17:11 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Gdaňsku havaroval vládní vůz s bývalým prezidentem Walesou, ten odkráčel domů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Bývalý polský prezident Lech Walesa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý polský prezident Lech Walesa. | foto: Reuters

VARŠAVA V Gdaňsku na severu Polska havarovala limuzína, patřící vládní ochrance BOR, která zrovna převážela bývalého prezidenta z 90. let Lecha Walesu. Nikomu se podle médií nic nestalo, nicméně vládní ochranka je pod palbou kritiky za další ze série nehod.

Walesa je tvrdým kritikem současné vlády. Nicméně na vládní ochranku má jako bývalý prezident ze zákona nárok.

„Byla to srážka, kterou způsobil řidič osobního auta,“ řekla televizi TVN mluvčí BOR, majorka Katarzyna Kowalewská, podle které při nehodě nebyl nikdo zraněn a policie potrestala viníka nehody pokutou.

BOR nicméně neinformoval, že ve voze byl Lech Walesa. Ten po nehodě podle časopisu Wprost odkráčel pěšky domů, i s řidičem, který mu současně dělá tělesného strážce.

Média připomínají, že nehod vládních vozů, často s vysoce postavenými hodnostáři na palubě, je poslední dobou hodně. Nejvážnější zřejmě postihla kolonu s premiérkou Beatou Szydlovou letos v únoru v její rodné Osvětimi. Lehce zraněná šéfka vlády pak musela řídit kabinet načas z nemocnice. Auto s prezidentem Andrzejem Dudou zase loni v březnu skončilo v příkopu poté, co mu praskla pneumatika.

ČTK
  • 4Diskuse
H. Karel Putin??? ... Putin!!! 18:59 24.8.2017
D. Inzenyr Bolek jel zas ozralej jako Polak. 18:14 24.8.2017
R. Gattringer Opilci mají štěstí. 17:27 24.8.2017
David.79 U Smolenska ne... 17:50 24.8.2017

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.