9. srpna 2019 20:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Guatemale spadla dvě malá letadla s kokainem. Bezpečnostní síly uvnitř strojů našly mrtvé Mexičany

V Guatemale havarovala malá letadla, bezpečnostní složky v nich našly kokain. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Guatemale havarovala malá letadla, bezpečnostní složky v nich našly kokain. | foto: PNC Guatemala

Guatemala Guatemalská policie v pátek objevila dvě havarovaná malá letadla s více než 155 balíčky kokainu, v ohořelých troskách byli dva mrtví. S odkazem na místní bezpečnostní složky o tom informovala agentura DPA.

Policie podle místních médií po jednom z letadel pátrala už od středy, protože nedovoleně vstoupilo do guatemalského vzdušného prostoru. Nalezla ho nakonec spálené na neoficiální přistávací dráze poblíž města Retalhuleu nedaleko tichomořského pobřeží Guatemaly. Druhé letadlo havarovalo o několik kilometrů dále.

V Guatemale havarovala malá letadla s kokainem.
V Guatemale havarovala malá letadla s kokainem.

Příslušníci protidrogové jednotky uvnitř strojů našli dva mrtvé, podle místních médií byli oba Mexičané. V letadle bylo také 125 balíčků kokainu a hotovost v přepočtu za 17 000 korun v amerických dolarech a mexických pesetách. Každý balíček obsahoval přibližně jeden kilogram drogy. Poblíž havárie police nalezla také čtyři vozidla.

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.