18. května 2018 19:25, aktualizováno  22:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Havaně se po startu zřítil Boeing 737. Na palubě bylo 113 lidí, nejméně tři přežili

Na palubě stroje bylo údajně 113 pasažérů, nejméně tři lidé přežili. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na palubě stroje bylo údajně 113 pasažérů, nejméně tři lidé přežili. | foto: Reuters

KUBA V kubánské metropoli Havaně se v pátek krátce po startu z mezinárodního letiště Josého Martího zřítil letoun Boeing 737. Informovala o tom regionální tisková agentura Prensa Latina. Na palubě stroje, který podle všeho patří místní letecké společnosti Cubana de Aviación, bylo údajně 113 lidí, včetně devíti členů posádky.

Pád boeingu podle kubánských médií a agentury AFP přežili tři lidé, jsou v kritickém stavu.  Kubánské úřady však tuto informaci zatím nepotvrdily. Na místo havárie přijel kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Podle serveru Infobae řekl, že to vypadá, že nehoda si vyžádala mnoho obětí. Dodal, že na palubě bylo 104 pasažérů a devět členů posádky. Podle českého konzula v Havaně nebyl žádný Čech v letounu Boeing 737, informovala o tom Česká televize.

V kubánské metropoli Havaně se v pátek krátce po startu z mezinárodního letiště...
Na místo havárie, které leží zrhuba dvacet kilometrů od Havany mezi obcí...

Letištní zdroje uvedly, že letoun se zřítil nedaleko letištní plochy, upozornila agentura AFP. Z místa neštěstí nedaleko místní dálnice a střední školy, které je vidět z terminálu letiště, stoupá hustý černý dým. Stroj podle záběrů kolujících na internetu vletěl do lesního porostu a utrpěl vážné škody. 

Na místo havárie, které podle státní televize leží zrhuba dvacet kilometrů od Havany mezi obcí Boyeros a vesnicí Santiago de La Vegas, vyjely ambulance a hasičscké vozy.

Letadlo mířilo do města Holguín na východě ostrova. Společnost Cubana si stroj pronajala od mexické letecké společnosti Damojh, napsala server Infobae.

Poslední velká nehoda civilního letadla se na Kubě odehrála v listopadu 2010. Při havárii stroje kubánské společnosti Aerocaribbean tehdy za špatného počasí zahynulo všech 68 cestujících, včetně 28 cizinců.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz