27. března 2017 8:12 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Hongkongu soudí důchodce z Česka kvůli pašování kokainu. Hrozí mu doživotí

Pašování drog - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pašování drog - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

HONGKONG Soud v Hongkongu projednává případ jednoho ze dvou Čechů zatčených před několika měsíci kvůli pašování kokainu. Obžalovaný muž u soudu prohlásil, že je nevinný. Dva důchodci přiletěli do Hongkongu nezávisle na sobě, jeden měl podle obžaloby u sebe 3,5 kilogramu kokainu z Brazílie a druhý čtyři kilogramy kokainu z Mexika. Oběma mužům hrozí doživotní vězení.

Podle zpravodaje Českého rozhlasu - Radiožurnálu v Hongkongu řekl v pondělí obžalovaný muž u soudu, že o drogách ve svém zavazadle nevěděl. Celý proces může podle českého konzulátu trvat několik let, uvedl rozhlas. Pokud budou muži odsouzeni, mohou být podle Radiožurnálu na základě smlouvy Česka s Hongkongem vydáni do České republiky.

Českých důchodců mezi drogovými kurýry podle ministerstva zahraničních věcí přibývá. „Uplynulé dva roky je to trend,“ řekla již dříve rozhlasu Michaela Nálepková z konzulárního odboru ministerstva. „Buď se stávají obětí zločineckých gangů, nebo nedokážou vyhodnotit riziko, do kterého se pouštějí,“ doplnila.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz