Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chtěla omladit. Na sále plastické chirurgie zemřela

Svět

  7:00
HONGKONG - Čtyři čínské ženy doplatily na to, že se rozhodly kvůli kráse podstoupit krevní transfuzi. Jedna z nich ve středu zemřela, tři další jsou v nemocnici.
Operace (ilustrační foto)

Operace (ilustrační foto) foto: ČTK

Hongkongské úřady vyšetřují smrt 46leté ženy, která zemřela na následky septického šoku způsobeného s největší pravděpodobností krevní transfuzí na klinice plastické chirurgie. Lékaři ženě odebrali krev, obohatili ji pomocí imunitních buněk a pak ji vrátili zpět do oběhu. Tato metoda je v současnosti testována pro léčbu rakoviny, zvláště ženy však neváhají v Hongkongu podobný zákrok podstoupit v naději na omlazení svého těla.

Zákrok podstoupily desítky lidí
Kliniky krásy nabízejí tuto potenciálně rizikovou proceduru s tím, že díky ní bude lidská kůže vypadat mladší, póry se zmenší a navíc posílí imunitní systém. Zákrok přijde klienty na zhruba 50 tisíc hongkongských dolarů (asi 125 tisíc korun) V řetězci klinik DR podstoupilo stejný zákrok 44 lidí. V současnosti jsou kvůli němu tři ženy hospitalizovány, jedna z nich je v kritickém stavu.

Stejně jako u zemřelé objevili lékaři v jejich krvi po transfuzi nebezpečnou bakterii, která je velmi odolná vůči léčbě antibiotiky. Hongkongské ministerstvo zdravotnictví chystá kvůli tomuto případu přísnější regulaci zákroků, které mohou kliniky plastické chirurgie provádět.

Autoři: ,
Témata: klinika, Hongkong

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat