Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chtěla omladit. Na sále plastické chirurgie zemřela

Svět

  7:00
HONGKONG - Čtyři čínské ženy doplatily na to, že se rozhodly kvůli kráse podstoupit krevní transfuzi. Jedna z nich ve středu zemřela, tři další jsou v nemocnici.
Operace (ilustrační foto)

Operace (ilustrační foto) foto: ČTK

Hongkongské úřady vyšetřují smrt 46leté ženy, která zemřela na následky septického šoku způsobeného s největší pravděpodobností krevní transfuzí na klinice plastické chirurgie. Lékaři ženě odebrali krev, obohatili ji pomocí imunitních buněk a pak ji vrátili zpět do oběhu. Tato metoda je v současnosti testována pro léčbu rakoviny, zvláště ženy však neváhají v Hongkongu podobný zákrok podstoupit v naději na omlazení svého těla.

Zákrok podstoupily desítky lidí
Kliniky krásy nabízejí tuto potenciálně rizikovou proceduru s tím, že díky ní bude lidská kůže vypadat mladší, póry se zmenší a navíc posílí imunitní systém. Zákrok přijde klienty na zhruba 50 tisíc hongkongských dolarů (asi 125 tisíc korun) V řetězci klinik DR podstoupilo stejný zákrok 44 lidí. V současnosti jsou kvůli němu tři ženy hospitalizovány, jedna z nich je v kritickém stavu.

Stejně jako u zemřelé objevili lékaři v jejich krvi po transfuzi nebezpečnou bakterii, která je velmi odolná vůči léčbě antibiotiky. Hongkongské ministerstvo zdravotnictví chystá kvůli tomuto případu přísnější regulaci zákroků, které mohou kliniky plastické chirurgie provádět.

Autoři: ,
Témata: klinika, Hongkong

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!