13. května 2019 19:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ind znásilnil tříletou holčičku. V Kašmíru pro něj demonstranti žádali trest smrti

Kašmírské ženy protestují proti znásilnění tříleté dívky v oblasti Bandipora,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kašmírské ženy protestují proti znásilnění tříleté dívky v oblasti Bandipora,... | foto: Reuters

Šrínagar (Indie) Tisíce lidí vyšly v pondělí do ulic v indické části Kašmíru, aby požadovaly trest smrti pro muže, který ve městě Sumbalu znásilnil tříletou holčičku. Informovala o tom média, podle nichž v této neklidné himálajské oblasti sílí hněv nad sexuálními trestnými činy.

Šíitští muslimové protestují v Kašmíru proti znásilnění tříleté dívky v oblasti...
Kašmírské ženy protestují proti znásilnění tříleté dívky v oblasti Bandipora,...

Pondělní demonstrace si podle agentury Reuters vyžádaly desítky zraněných, většinou mezi příslušníky bezpečnostních sil. Policisté v Sumbalu použili slzný plyn a obušky k rozehnání demonstrantů, kteří zablokovali část dálnice a házeli na ně kamení.

Podle vyšetřovatelů minulý týden ve středu jeden ze sousedů vylákal malou holčičku do prázdné školy a znásilnil ji. Matka našla krvácející dcerku ve školní umývárně, když slyšela její pláč. Média uvádějí, že dívka byla hospitalizována v kritickém stavu, ale nyní je stabilizovaná.

Protesty podle agentury AP propukly v neděli a následně se rozšířily do dalších míst. Rodina podezřelého, který byl už zadržen, totiž předložila údajně falešný doklad, podle něhož je útočníkovi jen 13 let. Pokud by byl pachatel neplnoletý, čekal by ho mírnější trest.

Protestující tvrdí, že pachatelem je dvacetiletý muž, který pracuje v místním autoservisu.

Znásilnění tříleté holčičky následovalo několik týdnů po sebevraždě dívky, kterou podle policie opakovaně znásilňoval její otec. Tato událost zesílila znepokojení veřejnosti nad opakovanými násilnými činy sexuální povahy. Část protestujících už podle médií nevěří, že úřady dokážou chránit ženy a dívky před násilníky, a dožaduje se trestů smrti pro usvědčené pachatele těchto zločinů.

ČTK