18. února 2018 9:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Íránu se zřítilo letadlo s 66 lidmi na palubě. Podle Iran Airlines nehodu nikdo nepřežil

Stroj ATR 72-500 íránské společnosti Aseman Airlines | foto: Konstantin von... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stroj ATR 72-500 íránské společnosti Aseman Airlines | foto: Konstantin von... | foto: Creative Commons

TEHERÁN Íránské dopravní letadlo s 66 lidmi na palubě se v neděli zřítilo na jihozápadě země. S odvoláním na záchranné složky o tom informovala íránská média. Podle mluvčího společnosti Iran Aseman Airlines, které letoun patří, nehodu nikdo nepřežil. Úřady se zatím k nehodě nevyjádřily.

Záchranné týmy kvůli nepříznivému počasí v neděli večer přerušily pátrání po tělech obětí a troskách letounu ve špatně přístupných zasněžených horách.

Stroj ATR-72 letící na vnitrostátní lince mířil z metropole Teheránu do města Jásúdž na jihozápadě Íránu. K havárii došlo zhruba 480 kilometrů od hlavního města, u města Semirom v provincii Isfahán, uvedla agentura AFP . Na místo byly vyslány záchranářské týmy.

Podle státní televize PresTV bylo na palubě 60 cestujících a šest členů posádky.

V místě neštěstí bylo podle médií špatné počasí, zejména mlha a silný vítr. Zpravodajský sever BBC uvádí, že právě kvůli mlze nemohl v místě přistát záchranný vrtulník. Počasí komplikuje také práci záchranářů, kteří byli podle agentury AFP nuceni v neděli večer přerušit pátrání především kvůli silnému větru a sněžení.

Na technickém stavu íránských dopravních letadel se podepsaly dlouholeté mezinárodní sankce, k leteckým nehodám tak v Íránu podle agentury AP dochází pravidelně.

18.února 2018 v 09:36, příspěvek archivován: 18.února 2018 v 09:50

66 dead after domestic passenger plane crashes in central Iran https://t.co/Mve3gNBlVR https://t.co/cLjx3vStKS

ČTK