Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Itálii a Francii při novoročních oslavách zahynuli dva lidé. Zabíjely petardy a oheň

Svět

  10:25
ŘÍM/ŠTRASBURK - Při silvestrovských oslavách v Itálii a Francii přišli o život dva lidé. Ve středoitalském městě Ascoli Piceno zemřel 26letý muž, který se snažil zlikvidovat požár, a ve městě Haguenau v Alsasku zabila 27letého muže petarda.

ilustační snímek foto: Shutterstock

Muž v Ascoli Piceno hasil oheň, který se na otevřeném prostranství rozhořel po odpalování zábavní pyrotechniky. Zřítil se ale do několik desítek metrů hluboké propasti a přišel o život.

Úřady v departamentu Bas-Rhin na východě Francie uvedly, že tamní smrtelný případ nesouvisel s žádným násilným incidentem. Výtržníci v tomto regionu často házejí velké petardy po policistech, uvedla agentura AFP. Lidé z Alsaska si nakupují zábavní pyrotechniku v nedalekém Německu, kde platí mírnější pravidla pro její prodej než ve Francii. V departementu Bas-Rhin, odkud byly smrtelné případy v souvislosti s dělbuchy, petardami a rachejtlemi hlášeny i v minulosti, platí od začátku prosince do začátku ledna přísnější předpisy ohledně zacházení s nimi.

V italské provincii Caserta utrpěla mladá žena střelné zranění v oblasti břicha, když z balkonu sledovala silvestrovské veselí v ulicích. Kdo ji postřelil, není podle agentury APA jasné. Na jihu Itálie lidé při příchodu nového roku rádi střílejí do vzduchu. V Bari na italském pobřeží Jadranu čtyři lidé utrpěli zranění, když se v hotelu, kde se konala silvestrovská oslava, zřítila část stropu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat