27. dubna 2018 12:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Izraeli zemřelo deset studentů z vojenské akademie, zodpovědné instruktory zadržela policie

Izraelští vojáci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Izraelští vojáci. | foto: Reuters

JERUZALÉM Kvůli smrti deseti mladých lidí zadržela izraelská policie tři instruktory z vojenské přípravné akademie. Ta pro studenty naplánovala výlet navzdory hrozícím záplavám. Informují o tom zahraniční média. V noci na pátek byla nalezena desátá oběť, mezi mrtvými je devět dívek a jeden chlapec, všichni ve věku 17 až 18 let. Dva členové personálu akademie byli zadrženi, třetí je v domácím vězení.

Izrael a palestinská území postihly tento týden nezvykle prudké deště a na některých místech vyvolaly náhlé záplavy.

Akademie uspořádala výlet poblíž Mrtvého moře navzdory nepříznivé předpovědi počasí. Ve skupině bylo 25 lidí a na sociálních sítích mnozí předem mluvili o tom, že jít do pusté oblasti v takovém počasí znamená zahrávat si s osudem. „Umřeme,“ napsala před výletem jedna z účastnic.

Skupina, která už byla na cestě, měla pauzu na oddech v korytě, jímž protéká obvykle úzká říčka. Podle tisku výletníky překvapil náhlý příliv vody.

Mládež byla z různých středních škol a účastnila se výletu organizovaného vojenskou akademií. Podobné akce pořádá před nástupem na povinnou vojenskou službu pro studenty několik institucí.

V místě čtvrtečního neštěstí se stále pátrá po pohřešovaném řidiči nákladního vozu. Ve středu za silného deště zemřeli další dva lidé, jeden na jihu Izraele, druhý na Západním břehu Jordánu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz