Záchranáři miminko našli v neděli, dva dny po silném zemětřesení a vlně tsunami, která město nacházející se v prefektuře Mijagi téměř srovnala se zemí, píše australský deník Courier Mail. Mijagi je jednou z nejvíc zasažených oblastí, pohřešuje se tam deset tisíc lidí.
O to větší úžas vzbudila zpráva o nalezení malé holčičky (její jméno deník nezveřejnil - pozn. red.). Dítě je v pořádku, žádné další podrobnosti ale nebyly zveřejněny.
Podívejte se na fotogalerii:![]() |
Ničivý otřes o síle 8,9 zasáhl severní část Japonska v pátek ve 14:46 místního času (6:46 SEČ). Epicentrum zemětřesení bylo 130 kilometrů východně od přístavního města Sendai v hloubce 24 kilometrů. Otřesy vyvolaly desetimetrovou tsunami, která spláchla téměř celé východní pobřeží ostrova Honšú.
Město Išinomaki, kde byla holčička nalezena. |