27. března 2017 8:50, aktualizováno  9:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Japonsku zemřelo v lavině osm studentů na školním výcviku

Záchranné akce se protáhly až do odpoledne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranné akce se protáhly až do odpoledne. | foto: ČTK

TOKIO Osm lidí, včetně blíže neurčeného počtu středoškoláků, přišlo v pondělí o život v lavině při školním výcviku ve středním Japonsku. Další dvě osoby jsou v kritickém stavu. Podle zpravodajského serveru BBC je až 30 osob zraněno.

Podle agentury Reuters zasáhla v pondělí ráno místního času lavina 52 středoškoláků a 11 učitelů u města Nasu, zimního střediska 190 kilometrů severně od Tokia. Skupina byla součástí sedmi škol, které do hor přijely na horolezecký výcvik, uvedla místní média. Podle japonské agentury Kjódó výcvik začal v sobotu a měl skončit v pondělí kolem poledne. Záchranné akce se protáhly až do odpoledne místního času (časně ráno SELČ).

V oblasti města Nasu je několik lyžařských středisek. V minulých dvou dnech tam silně sněžilo a bylo vydáno varování před lavinami. Na místě panují nepříznivé podmínky pro vyprošťování, protože napadlo 30 centimetrů čerstvého sněhu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz