8. prosince 2011 19:30, aktualizováno 9. 12 9:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V kampusu ve Virginii se opět střílelo, dva mrtví

Při střelbě v areálu technické univerzity v americkém státě Virginie zahynuli dva lidé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při střelbě v areálu technické univerzity v americkém státě Virginie zahynuli dva lidé. | foto: ČTK/AP

BLACKSBURG (USA) Při střelbě v areálu technické univerzity v americkém státě Virginie zahynuli dva lidé. Jednou z obětí je policista a druhou zřejmě sám útočník, uvedla s odvoláním na policejní zdroje agentura AP.

Muž se dostal do přestřelky s policistou při rutinní policejní kontrole v areálu technické univerzity v Blacksburgu. Po zabití policisty se rozběhl k parkovišti, kde byl později nalezen další zastřelený.

Zdroj obeznámený s vyšetřování pod podmínkou anonymity AP řekl, že mrtvý na parkovišti byl útočník. Není jasné, zda ho někdo zastřelil nebo jestli spáchal sebevraždu. Podle zdroje AP vedle mrtvého byla nalezena zbraň.

Policista Deriek Crouse, který zemřel po střelbě v areálu technické univerzity ve státě Virginie.

Policista Deriek Crouse, který zemřel po střelbě zemřel.

Policie oficiálně nepotvrdila, zda je útočník jednou z obětí střelby. Vedení univerzity nicméně odvolalo výzvu ke studentům a učitelům, aby nevycházeli z budov a zabezpečili učebny, kterou vydalo krátce po incidentu.

PSALI JSME:

Virginská polytechnika se stala v roce 2007 dějištěm nejhoršího masakru na americké vysokoškolské půdě.

Jihokorejský student zde postřílel 32 lidí, než sám spáchal sebevraždu. Škola po tehdejších událostech zavedla nový systém varování pro studenty a personál, který podle deníku The Washington Post patří mezi nejdokonalejší v USA.

Lidovky.cz, ČTK