30. září 2017 21:00, aktualizováno 1. 10 8:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Obřímu Airbusu se nad oceánem rozpadl kryt motoru. Nouzově přistál na vojenské základně

Fotografie Airbusu A380 společnosti Air France na fotografii ze sociálních sítí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie Airbusu A380 společnosti Air France na fotografii ze sociálních sítí. | foto: Twitter

GOOSE BAY V Kanadě v sobotu nouzově přistál Airbus A380 společnosti Air France poté, co se mu nad Atlantickým oceánem poškodil jeden z motorů. Nikdo nebyl zraněn, informovalo kanadské zpravodajství CBC.

Letoun s 520 lidmi na palubě mířil z Paříže do Los Angeles. Poté co se mu rozpadl přední kryt jednoho z motorů, letadlo přistálo na vojenské letecké základně Goose Bay na severovýchodě Kanady.

Na snímcích poslaných pasažéry stroje na twitter je patrné velké poškození přední části motoru. Příčina není zatím známa. Během přistání se odlomilo od motoru ještě několik součástek.

Air France poslala urychleně na základnu své techniky a další personál, který bude muset pomoci kanadské obsluze základny se postarat o nezvykle ohromný počet přítomných lidí. V letadle cestovalo 496 pasažérů a 24 členů posádky. Zatím není jasné, kdy se dostanou z místa relativně hodně odloučeného od civilizace do vybrané destinace.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz