Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Naprostá katastrofa.‘ V Keni stěhovali 14 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, sedm jich uhynulo

Svět

  14:57
NAIROBI - Podle keňského zástupce pro divokou zvěř zemřelo po několik set kilometrů dlouhém převozu z Nairobi do národního parku sedm ze čtrnácti nosorožců dvourohých, kteří patří mezi kriticky ohrožené druhy. Informovala o tom agentura AP.

Samice nosorožce dvourohého před převozem do národního parku v Nairobi. foto: Reuters

Keňský politik promluvil s médii pouze pod podmínkou anonymity, protože mu zveřejnění informace nebylo povoleno. Důvodem smrti zvířat podle něj byla zřejmě nedbalost. Významná keňská ochránkyně zvířat Paula Kahumbu z organizace Wildlife Direct označila ztrátu nosorožců za „naprostou katastrofu“. Keňský deník Daily Nation o tragické události informoval podle agentury Reuters s tím, že nosorožci přišli o život za „nevyjasněných okolností“.

Stěhování nosorožců do národního parku Tsavo East, které začalo minulý měsíc, mělo podle organizace Kenya Wildlife Service napomoci nárůstu místní populace ohroženého druhu. K tomu, jak zvířata zemřela, se tato organizace, která v minulosti podnikla mnoho úspěšných kroků v péči o divoká zvířata, nevyjádřila.

Afričtí ochránci zvířat věnují velké úsilí ochraně nosorožců dvourohých před pytláky, kteří zvířata loví kvůli jejich vzácným rohům.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat