8. března 2018 8:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Kodani začne soud s majitelem ponorky, který měl zavraždit novinářku

Peter Madsen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peter Madsen. | foto: Reuters

KODAŇ/PRAHA V Kodani ve čtvrtek začne soud s dánským konstruktérem Peterem Madsenem, který je obžalován z toho, že loni v srpnu na své ponorce zavraždil švédskou novinářku Kim Wallovou. Prokuratura pro něj žádá doživotní vězení. Verdikt by měl padnout 25. dubna.

Podle státního zastupitelství Madsen čin chladnokrevně naplánoval, uvedla agentura DPA. Sedmačtyřicetiletý konstruktér tvrdí, že třicetiletá novinářka zemřela náhodou, když na ni spadl těžký poklop. Přiznal nicméně, že se jejího těla následně rozhodl zbavit, rozřezal je a hodil do moře. Ponorku pak nechal záměrně ztroskotat, sám se ale zachránil.

Madsen přibližně 40tunové a 18 metrů dlouhé plavidlo UC3 Nautilus zkonstruoval a vytvořil tak největší amatérsky postavenou ponorku na světě. Wallová o plavidle psala reportáž a na jeho palubě byla s Madsenem 10. srpna sama. Části jejího těla se pak našly s bodnými ranami.

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.