28. prosince 2016 16:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zátarasy a desetinásobek policistů. Kolín nad Rýnem představil plán na Silvestra

Německá policie (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie (ilustrační foto). | foto: AP

KOLÍN NAD RÝNEM Po množství sexuálních útoků a krádeží, které provázely loňské oslavy Silvestra v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem, ve středu místní radnice a policie představily bezpečnostní opatření pro nadcházející oslavy příchodu nového roku. Informovala o tom agentura DPA. Plány se ještě na poslední chvíli upravovaly kvůli nedávnému teroristickému útoku v Berlíně.

Kvůli obavám z toho, že by se mohli najít radikálové, kteří by chtěli čin atentátníka z německé metropole napodobit, bude policie pomocí betonových zábran blokovat některé ulice, uvedl ve středu kolínský policejní prezident Jürgen Mathies.

„Poslední dva týdny nám ukázaly, jak křehká může být naše bezpečnost,“ řekl Mathies. Policie je ale podle něj na oslavy příchodu roku 2017 v porýnské metropoli dobře připravená.

V historickém centru města bude hlídkovat kolem 1500 policistů. To je asi desetkrát více než v minulém roce. Kromě zemské policie se na zajištění bezpečnosti na nádražích a ve vlacích bude podílet také policie spolková. K dispozici budou strážcům zákona také vrtulníky.

Loňské oslavy Silvestra v Kolíně nad Rýnem, ale i řadě dalších německých měst poznamenaly sexuální útoky, které páchali převážně imigranti ze severní Afriky. Policie dosud v Kolíně nad Rýnem přijala přes 1200 trestních oznámení kvůli silvestrovské noci, z toho více než 500 právě kvůli sexuálním deliktům včetně znásilnění.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!