27. února 2018 12:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Košicích hořela střecha budovy, ve které sídlí i daňový úřad

V Košicích hoří daňový úřad. Zasahují desítky hasičů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Košicích hoří daňový úřad. Zasahují desítky hasičů. | foto: Facebook.com/Ladislav Miko

BRATISLAVA V Košicích na východě Slovenska v úterý zasáhl požár střechu historické budovy, ve které sídlí také daňový úřad. Oheň se po několika hodinách podařilo uhasit a nikdo nebyl zraněn. Mluvčí slovenské finanční správy Ivana Skokanová informovala, že plameny nepoškodily dokumenty úřadu.

Požár vypukl dopoledne a z objektu bylo evakuováno všech zhruba 160 pracovníků daňového úřadu. Přivolaným hasičům komplikoval práci silný vítr a část střechy se zřítila.

Skokanová uvedla, že požár nezasáhl prostory daňového úřadu, který sídlí v prvních dvou podlažích šestipatrové budovy a který má archiv umístěn v jejím suterénu. Mluvčí dodala, že dokumenty jsou archivovány i v elektronické podobě. Ve středu bude košický daňový úřad pro veřejnost ale uzavřen.

Budova patří správci železniční infrastruktury na Slovensku, státem kontrolované společnosti ŽSR, od které si daňový úřad prostory pronajímá. Do budovy se daňový úřad přestěhoval na začátku loňského listopadu.

mhMartin Hampejs