Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V kyperském jezeře hledají kufry s těly dvou obětí sériového vraha

Svět

  22:19
NIKÓSIE - Kyperští vyšetřovatelé hledají v uměle vzniklém jezeře kufry s těly dvou ze sedmi přiznaných obětí sériového vraha. Pětatřicetiletý voják se k vraždám sedmi cizinek a dětí některých z nich přiznal minulý týden. Vyšetřovatelé se domnívají, že ženy a dívky zabil v rozpětí 30 měsíců, jeho motiv zatím není jasný.

Potápeč a vyšetřovatel vytahují jeden z kufrů z jezera. foto: ČTK

Hledaní v jezeře znesnadňuje špatná viditelnost ve vodě, kterou byl zaplaven někdejší důl na chalkopyrit ležící 32 kilometrů západně od hlavního města Nikósie, informovala v pondělí agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Do prohledávání dna jezera, v němž je viditelnost jen několik centimetrů, byla zapojena robotická kamera, řekl agentuře šéf hasičů Marcos Trangolas. Úřady nehodlají od průzkumu dna ustoupit, dokud se nenajdou zbylé kufry. V nadcházejících dnech bude k mapování dna nasazen sonar.

Zřejmě první kyperský sériový vrah přiznal, že těla tří ze svých obětí - patrně jedné Rumunky s dcerou a ženy z Filipín - dal do kufrů a hodil je do jezera. V neděli byl z jezera vyzdvižen kufr s pozůstatky dospělé ženy zatížený kusem betonu. Dosud našli vyšetřovatelé čtyři těla. Identifikovali jednu z obětí - osmatřicetiletou Filipínku Mary Rose Tiburciovou, jejíž pozůstatky byly nalezeny v zaplavené šachtě téhož dolu.

Při zatýkání se pokoušel spolknout SIM kartu

Policie se o nálezu jejího těla dozvěděla 14. dubna a k podezřelému vojákovi ji dovedly zprávy, které si s Tiburciovou, s níž půl roku udržoval vztah, vyměnil na internetu. Několik dní nato vyšetřovatelé našli v jiné šachtě další tělo. Později podezřelý dovedl policisty ke studni u vojenské střelnice, kam shodil další ze svých obětí.

Při zatýkání se voják neúspěšně pokusil spolknout telefonní SIM kartu. Nejprve hovořil o dvou vraždách, ale později se přiznal k sedmi. Čtyři z jeho obětí pocházely z Filipín, dvě z Rumunska a o další vyšetřovatelé soudí, že byla z Nepálu.

Zavraždil patrně i šestiletou dceru identifikované Filipínky. Její tělo se hledá ve vodní nádrži 12 kilometrů západně od zatopeného dolu.

Kyperská opozice kvůli případu vyzvala k demisi ministra spravedlnosti a policejního šéfa. Úřady čelí kritice, že braly nahlášená zmizení cizinek na lehkou váhu.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...

Mohlo by vás zajímat