7. října 2017 16:05, aktualizováno  19:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Londýně najelo auto do lidí na chodníku, 11 zraněných. Šlo o nehodu

Záchranáři v Londýně - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři v Londýně - ilustrační foto. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Londýnská policie podle agentury Reuters uvedla, že sobotní nehoda auta u Přírodopisného muzea byla pouze nehoda. Ve 14:20 londýnského času (15:20 SELČ) vjel v ulici Exhibition Road na chodník automobil a policie oznámila, že při tom jedenáct lidí utrpělo zranění. Reportérka BBC z místa události s odvoláním na policisty dodala, že zranění nejsou vážná.

Policisté a zranění sedící na lavičce u muzea po incidentu v Londýně.
Policisté a zranění u muzea v Londýně poté, co zde do lidí najelo auto.


Celkový počet zraněných lidí je jedenáct. Do nemocnice bylo odvezeno však pouze devět. Většina ošetřovaných zranění byla zranění dolních končetin a hlavy, uvedla v prohlášení Londýnská záchranná služba.

Informovala také, že na místo brzy přijely policejní vozy a přítomni jsou i ozbrojení policisté. Ve vzduchu jsou rovněž vrtulníky. Na twitteru se objevilo video, na němž je vidět zadržený muž ležící na zemi.

Rozporuplná byla prohlášení policie, která nejprve oznámila, že událost nespojuje s terorismem, nicméně posléze upozornila, že tuto variantu ještě zcela nevylučuje. Později nakonec dala veřejnosti na vědomí, že se věc vyšetřuje jako dopravní nehoda.

České ministerstvo zahraničí na svém webu večer informovalo, že nemá informace o tom, že by mezi zraněnými byli čeští občané. Exhibition Road je oblast oblíbená turisty. Kromě Přírodopisného muzea se tam nacházejí dvě další muzea, Muzeum Viktorie a Alberta a Muzeum věd, některé univerzitní objekty a restaurace a bary, které policie kromě muzeí rovněž evakuovala.

Exhibition Road je oblast hojně navštěvovaná turisty. Kromě Přírodopisného muzea se tam nacházejí dvě další muzea, všechna tři byla evakuována.

V Británii platí druhý nejvyšší stupeň ohrožení, který znamená velkou pravděpodobnost útoku militantních osob. V britské metropoli bylo letos spácháno už pět útoků, z toho tři autem. V březnu řidič auta najel na chodník na Westminsterském mostě a zabil čtyři lidi. Poté ještě u blízkého parlamentu ubodal k smrti policistu.

07.října 2017 v 15:48, příspěvek archivován: 07.října 2017 v 16:07

VIDEO: Reports on the ground of a car being driven into people outside the Natural History Museum. All media free to use this video. https://t.co/10ePBhqVMF

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Reports on the ground of a car being driven into people outside the Natural History Museum. All media free to use this video. https://t.co/10ePBhqVMF

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz