21. srpna 2017 11:19, aktualizováno  13:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Marseille najelo auto do dvou zastávek. Zemřela jedna žena, řidiče zatkli, o teror však nejde

Francouzská policie vyšetřuje na autobusové zastávce v Marseille, do níž najel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzská policie vyšetřuje na autobusové zastávce v Marseille, do níž najel... | foto: Reuters

MARSEILLE Ve francouzském městě Marseille naboural vůz do dvou zastávek. Nejméně jeden člověk zemřel a jeden byl zraněn. Řidič byl zatčen. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odkazem na policii. Podle prokurátora nešlo o teroristický čin, muž měl podle něj psychické problémy. K nehodě došlo v oblasti starého přístavu. Policie vyzvala veřejnost, aby se místu vyhýbala.

Podle deníku le Parisien kolem osmé hodiny ranní narazil v marseilleské čtvrti Croix-Rouge automobil do zastávky. Podle některých zdrojů šlo o dodávku, která zranila jednu osobu. Následně o hodinu později stejné vozidlo narazilo do zastávky o několik bloků dále. Tam srážku nepřežila jedna osoba.

Deník la Provence uvádí, že zahynula 45letá žena, předchozímu zraněnému je 29 let. Marseilleská policie řidiče zadržela a celou záležitost vyšetřuje. Zadrženému řidiči je 35 let.

„V tuto chvíli nemáme žádné informace o motivech zadrženého,“ citovala agentura Reuters policejní představitele. Není proto jasné, zda se jedná o nehodu, nebo o úmysl. Policie vyzvala veřejnost, aby se vyhýbala oblasti starého přístavu.

Podle televizní stanice BFMTV šlo o kradený vůz Renault Espace. Zadržený řidič podle ní má „psychické problémy“. To potvrdil i prokurátor Xavier Tarabeux. Zároveň uvedl, že vyšetřovatelé nenakládají s incidentem jako s teroristickým činem.

„Nic nenasvědčuje tomu, že se jedná o teroristický útok,“ řekl prokurátor. „Nalezli jsme u něj korespondenci s psychiatrickou klinikou a soustředíme se spíše na tuto stopu,“ rozvedl Tarabeux. Podle policie má 35letý muž záznam v trestním rejstříku.

Policie vyzvala veřejnost, aby se místu vyhýbala.
V místě nárazu probíhá vyšetřování.

Incident se stal ve chvíli, kdy se španělská policie snaží dopadnout dvaadvacetiletého řidiče, který minulý čtvrtek dodávkou projel pěší zónou v Barceloně. Zemřelo 14 lidí, dalších více než 120 bylo zraněných.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz