2. března 2018 13:25, aktualizováno  14:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V metropoli Burkiny Faso se na více místech střílelo

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

OUAGADOUGOU/PAŘÍŽ Neznámí ozbrojenci v pátek napadli sídlo generálního štábu armády Burkiny Faso v metropoli této západoafrické země. Střelba se ozývala i z okolí francouzské ambasády a dalších institucí, oznámily zahraniční tiskové agentury. Při útocích zemřelo sedm útočníků.

Při několika útocích v metropoli Burkiny Faso zemřelo sedm útočníků, patrně islamistů, uvedla tamní vláda. O civilních obětech zatím nejsou zprávy.

Maskovaní útočníci s batohy napadli stráž u vchodu do generálního štábu v centru Ouagadougou. Budovou otřásl výbuch, uvedla s odvoláním na nejmenované svědky agentura Reuters.

Poblíž francouzského velvyslanectví zahájilo palbu pět mužů v autě, informovala s odkazem na anonymní svědky a svého dopisovatele agentura AFP. Francouzská ambasáda na facebooku nejprve uvedla, že byla napadena spolu s Francouzským institutem. Útok potvrdil i nejmenovaný činitel v Paříži. Později ale ambasáda obsah zprávy změnila v tom smyslu, že místa útoků nejsou jasná.

Ozbrojenci udeřili ve čtvrti, kde se nachází také úřad premiéra Burkiny Faso a kancelář OSN, oznámila policie. Podle ní již byla v oblasti posílena přítomnost bezpečnostních složek. Policejní ředitel z útoku podezírá islamisty.

Ouagadougou se stalo dějištěm krvavého útoku loni v srpnu, kdy pravděpodobně islamisté zabili u turecké restaurace nejméně 18 lidí včetně několika cizinců.

ČTK