10. února 2017 15:30, aktualizováno  17:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Všechny upálím, křičel prý muž, který se zapálil v hongkongském metru

Zranění v metro stanici v Hong Kongu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zranění v metro stanici v Hong Kongu | foto: Reuters

HONG KONG/PRAHA Nejméně 17 lidí utrpělo zranění, když se ve voze metra v Hongkongu pomocí takzvaného Molotovova koktejlu za jízdy zapálil jeden z cestujících. Dva zranění jsou v ohrožení života, uvedla místní stanice RTHK. Proč šedesátiletý muž v plně obsazeném voze podzemní dráhy čin spáchal, zatím není jasné. Podle policie ale zřejmě nešlo o teroristický útok.

Ve voze metra, které právě projíždělo mezi dvěma vytíženými stanicemi, se po zapálení lahve s hořlavou látkou začal šířit kouř a vypukla panika. Muž, který s sebou Molotovův koktejl přinesl, je místní a nyní už je v rukou policie.

V ohrožení života jsou kvůli popáleninám dva lidé, šest dalších utrpělo vážná zranění. Jedním z nich je i pachatel. Řada cestujících se nadýchala kouře.

Plameny uvnitř metra v Hong Kongu
Zranění v metro stanici v Hong Kongu

Podle listu South China Morning Post muž křičel, že ve voze všechny upálí. Policie ale uvedla, že zřejmě nešlo o teroristický útok. Muž podle ní jednal „z osobních důvodů“ a zapálit chtěl především sám sebe.

fasJakub Fajnor

Najdete na Lidovky.cz