11. července 2017 7:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Mississippi explodoval vojenský letoun, zemřelo šestnáct lidí

Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi. | foto: ČTK

NEW ORLEANS Šestnáct lidských životů si v noci na úterý vyžádala havárie vojenského letounu v americkém státě Mississippi asi 130 kilometrů severně od města Jackson. Oznámila to místní policie. Všichni mrtví byli příslušníky amerického námořnictva, havárii zřejmě nikdo z posádky nepřežil.

„(Letadlo) KC-130 námořnictva Spojených států měl večer 10. července nehodu. Další informace budou zveřejněny, jakmile to bude možné,“ uvedlo námořnictvo na twitteru. Turbovrtulový stroj Lockheed Martin KC-130, který byl vyvinut z Lockheedu C-130 Hercules, používá námořnictvo k tankování letounů i helikoptér za letu.

Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi.
Mrtvá těla byla nalezena až dva kilometry od místa dopadu trosek letadla.

Údaje o počtu mrtvých se zpočátku různily, podle původních zpráv bylo na palubě devět lidí a pět z nich zahynulo. Agentura AP později oznámila dvanáct a agentura AFP šestnáct mrtvých. Informaci o šestnácti obětech následně potvrdili i policisté.

Úřad koronera uvedl, že záchranáři po nehodě prohledali pole se sójou, kam se trosky zřítily, aby se ujistili, že našli všechny oběti tragédie. Mrtvá těla byla nalezena až dva kilometry od místa dopadu letadla, trosky pak byly rozmetány v okruhu osmi kilometrů, citoval portál USA Today hasiče.

Stroj se po dopadu vzňal a nádrže s palivem explodovaly, oheň musely hasit speciální ženijní prostředky. Hasiči uvedli, že k likvidaci plamenů bylo použito přes 15.000 litrů hasicí pěny. Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi.

Bližší podrobnosti o trase letu ani o příčinách havárie armáda nezveřejnila, napsala agentura AP. List The Greenwood Commonwealth napsal, že letová kontrola se naposledy s posádkou spojila v době, kdy byl letoun zhruba v šestikilometrové výšce.

ČTK