22. srpna 2017 19:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německá policie zabavila tisíce oranžových tabletek extáze s Trumpovým obličejem

Tabletka extáze s Trumpovým obličejem zabavená policií v Osnabruecku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tabletka extáze s Trumpovým obličejem zabavená policií v Osnabruecku | foto: Archiv policie v Osnabrücku

BERLÍN Německá policie oznámila, že zabavila tisíce tablet taneční drogy extáze, na na nichž je vyražen obličej Donalda Trumpa. Zabavené drogy mají podle agentury AP hodnotu 39 000 eur (přes milion korun).

Policisté v Osnabrücku na severovýchodě Německa podle AP sdělili, že drogy našli, když v sobotu kontrolovali auto s rakouskou poznávací značkou. Dle informací místní policie byl ve voze jednapadesátiletý muž se svým sedmnáciletým synem. Muži řekli hlídce, že se vrací z Nizozemska, kde byli koupit auto, ale při nákupu nebyli úspěšní.

Policie sdělila, že našla okolo 5 000 oranžových tabletek ve tvaru obličeje amerického prezidenta Donalda Trumpa spolu s velkým, blíže nespecifikovaným množstvím peněz. Soudce v neděli uvalil na otce a syna vazbu. Auto bylo zabaveno a odtaženo.

Zabavené peníze a „Trumpovy koule“

Zabavené peníze a „Trumpovy koule“

Pilulky na jedné straně měly Trumpův obličej a jeho svérázný účes, na druhé straně bylo vyryté příjmení prezidenta USA. Extáze měla být prodávána na internetu s parodií na Trumpův volební slogan: „Trump dělá party znovu skvělou.“

vk, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz