Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

V Německu přibylo 1129 nových úmrtí s covidem-19. Dosud nejvíce

Rakve v krematoriu v německých Drážďanech. foto: ČTK

Berlín - V Německu denní bilance úmrtí spojených s koronavirem poprvé překonala hranici 1000. Za posledních 24 hodin tu přibylo 1129 zemřelých s nemocí covid-19 a 22 459 lidí se za stejné období koronavirem nakazilo, uvedl Institut Roberta Kocha.
  7:02

Sasko bude od příchozích nově vyžadovat test na koronavirus

Dosud nejvíce lidí zemřelo v souvislosti s covidem-19 během jediného dne ve středu 23. prosince - 962. Tehdy zároveň přibylo 24 740 nakažených.

RKI před Vánoci upozorňoval, že mezitýdenní srovnání bude mít jen omezenou vypovídající hodnotu, neboť o vánočních a novoročních svátcích se bude provádět méně testů a lidé budou také patrně méně ochotni hlásit podezření na nákazu koronavirem.

Německý pilot vykroužil na nebi obří injekční stříkačku, chtěl lidem připomenout počátek vakcinace

Počet nově infikovaných na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní je ve středu na hodnotě 141,3. Nejvyšší byl tento ukazatel v úterý 22. prosince (197,6). Rozdíly mezi jednotlivými spolkovými zeměmi jsou značné - v momentálně nejhůře zasaženém Sasku je to 330,0 a v Durynsku 255,1. Naproti tomu v Dolním Sasku má tento ukazatel hodnotu jen 79,6.

RKI od začátku epidemie v zemi s 83 miliony obyvatel eviduje už 1 687 185 potvrzených případů nákazy virem Sars-CoV-2. Počet zemřelých, u nichž se prokázala přítomnost koronaviru, ke středě vzrostl na 32 107.

Konec pandemie je už na dohled, je nutné zachovat trpělivost, řekl německý prezident

Celoněmecké reprodukční číslo je nyní 0,67, což znamená, že 100 infikovaných v průměru nakazí dalších 67 lidí. Když je reprodukční číslo delší dobu pod hodnotou jedna, začíná epidemie ustupovat. V úterý bylo reprodukční číslo na hodnotě 0,74.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat