16. srpna 2018 7:42 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Německu roste počet utonulých dětí, rodiče místo nich sledují chytré telefony

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Ondřej BičištěMAFRA

Berlín V Německu roste počet utonulých dětí, to podle Německé společnosti pro záchranu životů (DLRG) souvisí s posedlostí jejich rodičů mobilními telefony. Společnost tak vyzvala rodiče ke zvýšené pozornosti během rekreace u vody. Podle listu The Guardian se v Německu letos utopilo více než 300 lidí.

„Příliš málo rodičů a prarodičů se řídí radou: jakmile je vaše dítě nebo vnouče ve vodě, odložte svůj chytrý telefon,“ uvedl mluvčí DLRG Achim Wiese.

Organizace mimo jiné viní školy, že nenabízí povinné lekce plavání už od útlého věku. Mezi utonulými je podle listu více než 20 dětí mladších 15 let a 40 mladých žen a mužů ve věku mezi 16 a 25 lety. V nebezpečí jsou i starší lidé, kteří plavou příliš daleko od břehů, varují odborníci.

Německý plavecký svaz (DSV) varoval, že kvůli nedostatečné státní podpoře plaveckých kurzů, se z Německa může stát země neplavců. Lidé totiž podle zástupce svazu Axela Dietricha často neví, jak se ve vodě chovat.

ČTK

Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?
Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?

Každý den vychází na eMiminu deníčky – vaše zápisky o vztazích, porodech a rodičovství. Letos přibyly i fejetony o životě a erotický příběh na pokračování. Který z deníčků se líbil vám?

Najdete na Lidovky.cz