29. března 2017 7:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Peru padla náměstkyně ministra, během záplav se místo práce opalovala na slunci

Letecká fotografie ze záplav v Peru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letecká fotografie ze záplav v Peru. | foto: Reuters

LIMA V Peru odvolali náměstkyni ministra zemědělství za to, že se v pracovní době opalovala. Eufrosina Santaová tak činila v době, kdy země bojuje s ničivými záplavami. O případu informoval server Infobae.

Bývalou náměstkyni zachytila místní média, jak se minulý týden opalovala u bazénu během úředních hodin a s využitím služebních vozidel. Santaová následně zveřejnila rezignační dopis, prezident Pedro Pablo Kuczynski ale zdůraznil, že byla propuštěna.

Peru se v posledních týdnech potýká s nejhoršími povodněmi za posledních 20 let. Pohroma si od konce ledna vyžádala už nejméně 90 obětí na životech. Dalších 20 osob se pohřešuje a kolem 400 lidí utrpělo zranění. O střechu nad hlavou přišlo přibližně 120 tisíc Peruánců. Škody se zatím odhadují na tři miliardy dolarů (asi 75 miliard korun). Předpovědi meteorologů přitom neukazují, že by lijáky měly v dohledné době skončit.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?