6. dubna 2017 14:47, aktualizováno  15:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Poškozená fasáda vyvolala v Petrohradu falešný poplach

Poškozená fasáda vyvolala v Petrohradu falešný poplach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poškozená fasáda vyvolala v Petrohradu falešný poplach | foto: Twitter RT

Petrohrad/Moskva Petrohradské úřady popřely zprávy médií o explozi v šestnáctipodlažním domě na sídlišti na východě tohoto velkoměsta. Podle nich jen vinou nekvalitní opravy spadla část fasády. Nikdo nebyl zraněn.

„Při opravě bytu ve 13. podlaží podle upřesněných informací spadla část cihlové obezdívky o ploše 12 čtverečních metrů,“ uvedla podle agentury TASS místní správa ministerstva pro mimořádné situace.

Média předtím s odvoláním na očité svědky informovala o explozi a evakuaci domu.

Druhé největší ruské město zažilo v pondělí teroristický útok v metru se 14 mrtvými a padesátkou raněných. Policie ve čtvrtek v Petrohradu zatkla několik podezřelých coby možných společníků atentátníka a v jejich bytě zneškodnila výbušné zařízení.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz