Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

V Polsku přibude nejméně tisíc amerických vojáků, oznámil ministr Blaszczak

Polský ministr obrany v pátek podle agentury AFP ohlásil, že v zemi přibude „nejméně tisíc“ amerických vojáků a velitelství amerických sil na východním křídle Severoatlantické aliance. Prohlášení ministra Mariusze Blaszczaka následuje dva dny poté, co šéf Pentagonu Mark Esper informoval o stažení přibližně 12 000 amerických vojáků z Německa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 1.8.2020 7:30

Přítomností amerických vojáků se Polsko nepojišťuje ani tak proti vměšování Ruska, jako spíše Německa a EU. Polsko totiž odmítá multikulturalismus a obává se jeho úlohy při rozvratu euroatlantické civilizace. Domnívám se, že by Česká republika měla postupovat podobným způsobem.

J. Nový 1.8.2020 9:05

Svatá prostoto ;-D

E. Moucha 1.8.2020 12:53

"Svatá prostoto" já si nemůžu pomoct ale celej Jarda Denemark. Stejný názory i hlavně to Svatá prostoto. Jarda z diskuzí zmizel a najednou se tady objeví nějaký p. J. Nový jaká náhoda. Nebo že by ne?

E. Moucha 1.8.2020 6:47

Je zvláštní že v článku není zmínka o reakci občanů kteří bydlí v blízkosti té základny. Jako ve většině míst kde jsou Americké základny mají špatné zkušenosti z jejich vojáky. Mají třeba strach že v případném útoku Ruska to odnesou jako první. Poláci vždy lezli do čehosi . Nejdřív byli kamarádi s nacisty pak sověty s kterými napadli naší vlast a vrazdili naše občany. Teď se paktuji s Američany. Jinak ty Patrioty v případném útoku že strany Ruska jsou k ničemu. Během několika minut je po nich a pak si mohou vypálit své Iskandery kam chtějí.

S. Prosek 1.8.2020 7:11

Pane Moucha asi jste nezachytil, ze casti Nemecka ze kterych americka armada odchazi jsou velmi proti, ono prijit o takovy zdroj prijmu je na povazenou. Vas ani ostatni nikdo k nicemu nenuti. Spis vy nutite ostatni stat v pozoru pred Rusem SMICH

E. Moucha 1.8.2020 7:24

To není tím že by přišli o zdroj příjmu ale o to že díky chování těchto vojáků, hodně lidí přišlo o životy. Je to stejné jako to bylo okupaci u nás. Přímo při okupaci přišlo o život 131 lidí ale dalších 279 přišlo o život při dopravních nehodách nebo jiným způsobem. Když píšete že se musíme mít na pozoru před Ruskem. Už jsem se ptal několika diskutujících vám podobným ale žádný mi nedokázal odpovědět, možná budete první. Mohou chtít zbrojní korporace USA ve světě klid a mír?

D. Martin 1.8.2020 8:14

Drobná potíž tvého proruského blábolení je ta že Iskander je stejně ,,zázračná,, zbraň jako ,,raketa s nekonečným doletem,, která spadla Ivanům na hlavu ;-D či drtivá většina nových ruských zbraní které selhávají v reálu naprosto žalostně.Viz.tragikomedie kolem ruské protivzdušné obrany v Sýrii...A klid bude až agresivní Rusko pochopí že je zaostalá zemička která žije pouze z vývozu surovin a přestane ohrožovat kde koho.POTOM a jedině potom kdy Rusko příjme fakt že dávno není velmoc ale zaostalý Žebrákostán který potřebuje od západu pomoci nastane kolem Ruska klid...Ale to za cara careviče Puťky Malého nehrozí,bohužel pro Rusko.A neklépe by bylo kdyby Pátá kolona zrádců odtáhla do Ruska a tam básnila o Iskander a podobných ruských šrotech...

E. Moucha 1.8.2020 8:29

Mohl byste mi tedy vysvětlit vy experte proc si tedy kupovali Poláci Patrioty kdyz vlastně se nemusí nikdo toho šrotu který má Rusko bát? Co takhle rakety Kalibr to je taky šrot?

D. Martin 1.8.2020 11:06

Tak Patrioty je velmi pokročilý system PVO.Ivan pořád nemá v letadlech slušnou navigaci když neustále vlétá co cizích vzdušných prostorů a Pastriot je taková malá pojistka kdyby se opět ztratil:)A zatímco Patriot je reálný,řada ruských ,,zázračných zbraní,, je zázračná jenom v propagandě Kremlu :)))A na místě je otázka kolik minut by by existovala Moskva kdyby Rus odpálil zbraň hromadného ničeni...B2 a F22 mohou klidně dělat nad Moskvou leteckou přehlídku a Rus může jenom čučet.I když jako exponát do historického muzea jsou Sučka 35 vhodné...

E. Moucha 1.8.2020 11:26

No v roce 2012 zírali Američané když zjistili že měsíc se výsostných vodách USA potulovala Ruska ponorka. Oni honí teroristy po světě ale neochrání ani vlastní lidi doma,viz 11.9.2001. Zpravodajské služby a armáda naprosto zachraňovali. A ti mají chránit nás. Kurňá kdy od některého z vás dostanu odpověď na tak jednoduchou otázku. Chtějí americké zbrojní korporace ve světě klid a mír. To asi opět neodpovíte?

E. Moucha 1.8.2020 12:17

Nemělo být zachraňovali ale zachrapali

D. Martin 1.8.2020 13:39

Zase se ponorka ztratila? Tak nejen ruská letadla mají problém s navigací?:) No hlavně že se dokázala i vynořit a nedopadla jak slavný Kursk,jehož posádku nechal Rus umřít jenom pro vlastní neschopnost...No co,nás mnogo...

Ruské zbrojní korporace dotované ruským státem chtějí mír? Opravdu?:)

E. Moucha 1.8.2020 17:39

Ona věděla velice dobře kde je akorát Američani o ní nevěděli. To je dost ostuda nezdá se vám. No Americké zbrojní korporace jsou na prvním místě ve výrobě a vývozu zbraní. Objem vývozu je stejný jako dalších pět vývozců zbraní. Takže porovnávat vývoz Ruska a USA je dost bezpředmětný.V roce 2016 Rusko vyvezlo za dvacet miliard dolarů obiloviny a dostalo se na první místo na světě ve vývozu obilovin. Vývoz zbraní byl jen za třináct miliard. U USA to bylo obráceně,vyváželi víc za zbraně než obilovin

D. Martin 2.8.2020 8:08

Ještě bych prosil pohádku jak přelet ruského letadla ochromil torpedoborec US NAVY :)

Opravdu nemůžu za to že Rus je zaostalost sama a mimo základních produktů a surovin nemá co nabídnout...Zajisté máte doma ruský počítač,ruské auto,ruský mobil,oblečení,či nedejbože lékaři v nemocnicích mají ruskou techniku:) Že ne? Čím to? Taková průkopnická země by přece neměla mít problém porazit ,,Západ v úpadku,, ne? Místo toho má ekonomiku sotva na úrovni lepších zemí Afriky a i podobné dožití obyvatel...Krásná to země.Mimo dodávání pochybných zbraní a surovin vlastně nemá Rus nic,a dobře mu tak.

E. Moucha 3.8.2020 7:21

Paul De Grauwe z London School of Economics. HDP Ruska leží zhruba na úrovni součtu HDP Belgie a Nizozemí. V roce 2017 totiž ruský produkt dosáhl 1 469 miliard dolarů (podle dat z MMF). Belgie vytvořila produkt ve výši 491 miliard dolarů a Nizozemí ve výši 824 miliard dolarů. Ruský HDP je tedy jen o 12 % vyšší než produkt belgický a nizozemský,“ píše De Grauwe. Myslíte že to HDP Ruské ekonomiky se za tři roky změnil že by byl na úrovni té Afriky. Ten křižník US NAVY vystrašilo Iránské dopravní letadlo tak že ho sestřelili,zahynulo 290 cestujících. Jinak máte pravdu Rusko je krásná země

E. Moucha 1.8.2020 8:39

Neměl byste poradit těm Polákům a Rumunům aby zbytečně nevyhazovali těch devět miliard dolarů a dali to občanům aby si nemuseli od EU brát tolik dotací.

J. Nový 1.8.2020 9:09

Pane Moucho, s vámi je marná diskuze. Používáte argumenty jak malé dítě ;-D

J. Nový 1.8.2020 9:10

... o češtině úrovně sedmiletého dítěte ani nemluvě.

E. Moucha 1.8.2020 11:20

Když dojdou argumenty tak z diskutujícími je marné diskutovat nebo se opravuje. Jak jednoduché. Na víc asi nemáte. Na i rozhlas byl článek o tom kolik to všechno bude Polsko stát,hlavně daňové poplatníky. Jak jsem psal. Škoda že na ten článek nedali názory obyčejných Poláků. Občané kteří bydlí u té základny protestovali ale o tom se málo kde píše. Proč že by to nebylo v zájmu pravdy?

P. Novák 31.7.2020 22:15

Měli bychom si lépe vojensky zajistit severní hranici na obranu proti "spojeneckým" vojskům.

J. Nový 31.7.2020 23:19

Svatá prostoto ;-D

J. Kostelanský 31.7.2020 21:32

Som zvedavý, ako Amíci pomôžu Poliakom, keď sa do Poľska o pár desiatok rokov začnú tlačiť masy moslimov zo západnej Európy...

Amíci budú totiž tí, čo sa budú Poliakom najviac vyhrážať...

My sa môžeme aspoň dúfať, že keď bude Nemecko, Francúzsko či Veľká Británia pod moslimskou nadvládou, že nám Rusko pomôže, aby sme nedopadli ako Západ.

Ak sa to niekomu zdá komické, tak nech si spomenie, ako pred 30 rokmi pôsobili myšlienky na manželstvo 2 mužov. Jedna taká reakcia publika je aj v Televarieté s J.Bohdalovou a Dvořákom.

L. Renka 31.7.2020 23:15

Je to jinak, než nám chceš namluvit, Putinův trolle. O tom, koho do své země přijmou, si rozhodují sami Poláci a ne Američani místo nich. Tak jako si Poláci rozhodli o tom, že chtějí na svém území víc amerických vojáků (to víš, se záborem polského území v roce 1939, s katyňským masakrem v roce v roce 1940 a s ruskou okupací v letech 1945-1990 už dávno vědí, že Rusko je proradné), rozhodnou si sami o tom, jaké imigranty chtějí přijímat. Ruská propaganda lže a ty jsi toho důkazem. ;-D;-D;-D;-D;-D

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • E. Moucha 1.8.2020 6:54

  Dalo by se říct že Poláci jsou taky proradní. V 34 podepsali s nacisty dohodu. V 38 ve stejnou dobu jako nacisti napadli nás a chtěli skončit až na maďarských hranicích. V 68 společně že sověty se zúčastnili okupace naší vlasti. Co můžeme čekat od nich když se spojili s Američany?

  E. Moucha 1.8.2020 6:55

  To je reakce na příspěvek p. Renka

  D. Martin 1.8.2020 8:18

  Spíše bych se bál o Rusko,to má našlápnuto na první Chalifát...

  Rusko nikomu nikdy nepomohlo,proruský osle.Ono je vtipné jak tobě podobní žijí v iluzi že v Rusko je poslední vzor klasické ,,morálky a hodnot,, Raději ovšem zapomínají na epidemii AIDS,žloutenky,alkoholismu které v Rusku řádí a poněkud popírají ,,klasické rodiny,, a podobné blablabla.

  J. Kostelanský 31.7.2020 21:23

  Tisíc vojakov je dobrých len na to, aby si Amíci označili svoje teritórium podobne ako keď pes či iné dravce ochcávajú stromy a kríky v oblasti, ktorá im "patrí".

  Macchiavelli už pred 500 rokmi písal, že prítomnosť cudzích vojská berie štátom podstatnú časť ich slobody a suverenity.

  Poliaci si myslia, že teraz budú môcť Rusov ešte viac provokovať než doteraz... :-)

  S. Prosek 31.7.2020 21:32

  SMICH - jste expert typu Okamura! ;-D

  L. Renka 31.7.2020 22:59

  To, co tu píšeš, trolle, přesně sedí. Jenže ne na Američany, ale na Rusy. ;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D!!

  E. Moucha 1.8.2020 7:05

  Kolik má po světě základen Rusko a kolik USA. Někde ani vláda toho státu neví že na jejich území se Americká základna nachází. Poslední příklad. Dvě základny v Sýrii. Nebýt toho že to na ně Turci praskli by nikdo nevěděl že tam jsou. Nejedná se v tomto případě o okupaci cizího území


  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...